Eylül 08, 2024, 08:01:33 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

nm-c171 rev:1.0 s145-ast lenovo backlight sorunu

Başlatan sonerpc, Temmuz 15, 2024, 04:32:44 ös

« önceki - sonraki »

sonerpc

merhaba ustalar herkese kolay gelsin nm-c171 s145-ast lenovo cihazda arka ışık silik bir şekilde lenovo yazıyor.ışıklandırma yok sanırım.şemasını ve bordviewer indirdim fakat net olarak hangi voltajlara bakmalıyım ayrıca ışıklandırma için voltaj nereden verebilirim

lewiss

Sorun lcd panelde led driverde olabilir yine de şemadan backlight için önemli yerleri işaretledim.
INVT_PWM sinyalı 3.3 v olmak zorunda değil ekran parlaklık seviyesine göre değişebilir.

You are not allowed to view links. Register or Login

sonerpc

You are not allowed to view links. Register or LoginSorun lcd panelde led driverde olabilir yine de şemadan backlight için önemli yerleri işaretledim.
INVT_PWM sinyalı 3.3 v olmak zorunda değil ekran parlaklık seviyesine göre değişebilir.

üstat ınvt_pwm voltaj yok dispoff voltaj yok

sonerpc

You are not allowed to view links. Register or LoginSorun lcd panelde led driverde olabilir yine de şemadan backlight için önemli yerleri işaretledim.

üstat ınvt_pwm voltaj yok dispoff voltaj yok başka panel ile denedim sonuç değişmedi

gungor1981tr

Temmuz 16, 2024, 02:20:51 ös #4 Son düzenlenme: Temmuz 16, 2024, 03:02:44 ös gungor1981tr
ınv pwm voltajı cihazın gömülü cpu çıkmakta lakin by pass yapıp cihazı onarma şansın olabilir sadece ınv pwm eksik  ise R19 direnç sök 3v ver dene

mert şener

You are not allowed to view links. Register or Loginmerhaba ustalar herkese kolay gelsin nm-c171 s145-ast lenovo cihazda arka ışık silik bir şekilde lenovo yazıyor.ışıklandırma yok sanırım.şemasını ve bordviewer indirdim fakat net olarak hangi voltajlara bakmalıyım ayrıca ışıklandırma için voltaj nereden verebilirim

f2 sigortasının patlama olasılığı yüksek ustam.

mustafaozdall

aydınlatmanın 3 tane bacağı var öncelikle 3 bacakta kısa devre varmı onlara bakmalısın. ekran ve data kablosunun sağlam olduğundan emin olarak konuşuyorum 19v led hattındaki bobin patlak olabilir veya diğer 2 bacakta voltaj olmayabilir. kısa devre yok ise 3 v dışarıdan vererek deneyebilirsin aydınlatmayı o voltajlardan biri cpudan diğer ı o dan geliyor .

sonerpc

You are not allowed to view links. Register or Loginmerhaba ustalar herkese kolay gelsin nm-c171 s145-ast lenovo cihazda arka ışık silik bir şekilde lenovo yazıyor.ışıklandırma yok sanırım.şemasını ve bordviewer indirdim fakat net olarak hangi voltajlara bakmalıyım ayrıca ışıklandırma için voltaj nereden verebilirim

f2 sigortasının patlama olasılığı yüksek ustam.
ÜSTADIM kontrol ettim her iki uçtan 20v çıkıyor