Ocak 18, 2021, 12:49:46 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.


SSD sağlık durumu hakkında

Başlatan Dreamer_x_x, Ocak 12, 2021, 03:32:05 öö

« önceki - sonraki »

Dreamer_x_x

Merhaba ustalarım hepinize sağlıklı günler hayırlı işler diliyorum.

Elimde James donkey 240 GB SSD var.saglik durumunu kontrol ettiğimde HD sentinel %20 sağlıklı diyor.crystaldiskinfo ile bakınca %100 sağlıklı olarak gösteriyor.daha önce bu durum ile karşılaşan var mı hangisine güvenmeliyim.ayrica bu sağlık durumu olayının belirli bir olumsuz etkisi oluyor mu yoksa kendi kendimize mi pipirikleniyoruz. Değerli bilgileriniz için şimdiden teşekkürler..ayafixcenter

Ustacım Bugüne Kadar HD sentinel Beni Hiç Yanıltmadı sorun olan diskler bir müddet sonra hep yarı yolda bıraktı  ikinci olarak HD Tune ilede bir bakmanızı öneririm  Reallocated Sector Count current pending sector  bunlarıda bakamanızı öneririm

baja21

Tahminimce bu ssd kullanım esnasında yavaşlama donma kilitlenme yaşatacak özellikle dosya aktarımında.  Hd tune ile  "Health" kısmını kontrol ederseniz daha iyi olur.

mrtkts

Ustam Sentinel'in güncel versiyonuyla da dener misin?

shocan

diski kablo ile usb' den bağlayınca %80 çıkan disk, bilgisayara takılıp içindeki windows ile test edildiğinde %100 oldu. kullanılan program  HD sentinel.

ssd disklerin ömrünü en çok harcayan şey ise Defrag işlemi. zaten defrag programı uyarı veriyor hemen. ssd kullanıyorsunuz, işlem sonucu ssd ömrü azalır diye.
You are not allowed to view links. Register or Login
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

serLife

harddisk sentinel bazı SSD markalarında bu şekilde yapıyor James Donkey'de bunlardan birisi.

Crystaldisk info'ya güvenin.

Dreamer_x_x

Değerli cevaplarınız için çok teşekkür ederim..yarın nasipse servisi ile görüşeceğiz.hepinize hayırlı işler sağlıklı günler dilerim tekrardan..