Ocak 18, 2021, 12:59:16 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.


BGA Makinası Önerisi

Başlatan neoturk, Ocak 08, 2021, 04:00:30 ös

« önceki - sonraki »

neoturk

Ustalarım, BGA Makinası almayı düşünüyorum. Sizce hava üflemeli almalıyım. Yoksa infrared mi? Hangisi iyidir. Artıları ve eksileri nelerdir.? Teşekkür ederim.

kop

Selam

shuttle star guzel makinadır.

gönül rahatlığıyla kullanabılırsınız.

Bu tarz ürünlerde tek sefer para harcayıp güzel marka almak en mantıklısı .

shocan

Eskiden infrared ısıtıcılar çip bozuyordu. Şimdiki ciplere zararı yok ama 15 dakikada ancak söker. Klavye yada lvds soketi sökerken plastiği eritmez ve soketi rahat ayırırsınız.

Üflemeli bga cihazları 3 aşamalı ısıtma yapar. İki hava ufleme ve bir seramik ısıtıcı. 250 derecede oynayan çip seramik ısıtıcıları kapatıp 300 derece verseniz oynamaz. Bakır anakart sıcaklığı alıp dağıtıyor.yani illaki seramik ısıtıcı olması lazım.

Birde aralarında fiyat farkı var. Bana göre infrared ısıtıcıya verilen para bilgisayar anakartları tamirine pek uygun değil. Verilen paraya yazık.
You are not allowed to view links. Register or Login
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

Özgür

Bende shuttle star kullanıcısı olarak şiddetle tavsiye ederim. Profesyonel uygulamalar için duyulan tüm ihtiyaçları karşılar.

ayafixcenter

You are not allowed to view links. Register or LoginBende shuttle star kullanıcısı olarak şiddetle tavsiye ederim. Profesyonel uygulamalar için duyulan tüm ihtiyaçları karşılar.
Ustam Hangi Modelini Kullanıyorsunuz Nereden Temin Ettiniz

Özgür

Shuttle Star SV550 modelini kullanıyorum 2010 yılında Erpa'dan almıştım çok memnunum

ayafixcenter

You are not allowed to view links. Register or LoginShuttle Star SV550 modelini kullanıyorum 2010 yılında Erpa'dan almıştım çok memnunum

Çok Teşekkür Ederim ustam

shocan

Ocak 10, 2021, 03:07:18 öö #7 Son düzenlenme: Ocak 12, 2021, 11:29:58 ös shocan
Daha öncede yazmıştım. Arabada Toyota BGA cihazında seamark ZM serisi. Fiyatı pahalı ama çip işinde başı ceker.  youtube da araştırın. Adamlarda x-ray ve diğer cihazlar var. BGA cihazında sıcaklık değil ısı çok önemli.
You are not allowed to view links. Register or Login
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

Teknikbursa

Bga cihazında Fonton 936UB bildiğim kadarıyla INTEL'in sertifikaladığı tek cihaz.Ben aldığımda banada INTEL'in sertifikası satıcı tarafından gönderilmişti.Çok Pahalı bir cihaz ancak 2.eli varsa tavsiye edebilirim.
You are not allowed to view links. Register or Login

Crmci

Çok pahalı ve kalite bir cihaz olursa tabiki iyidir ancak alt-orta seviye kalitede;alttan üstten hava ve seramik ısıtıcılı dijital ekranlı olan yarı otomatik tabir edilen herhangi bir cihazda olur sadece tek tavsiyem sıfır al,ikinci el alacaksan satıcının yanında iyice test et birkaç chip sök tak.
 Bu şartlarda çok seçenek yok zaten hepside iş yapar.

shocan

benim bga cihazımın yazılımı çöktüğü zaman, fabrikadan yazılım gelene kadar elektrikli ocak ile çip tamiri yapmıştım. bu işte %80 işçilik ve %20 diğerleri ( flaks, lehim topları,bga cihazı vs.) etkili. zamanla cihaza alışmalı, hangi zamanda hangi çipi söktüğünü ezberlemeli, alışa alışa tamir etmeli. değilse en pahalı cihaz alınsa bile kenarda durur.
You are not allowed to view links. Register or Login
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

Sametbey67

üstad dell 5010 da en az 10 defa rebal yaptım, enson gelen makinede az bir flax ile reflow yapayım dedim, chip direkt kısadevre, %20 şans payını ilave edelim,
You are not allowed to view links. Register or Login