Temmuz 01, 2024, 01:53:55 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Homotech 100A anakart

Başlatan sbabur, Aralık 21, 2020, 06:32:25 ös

« önceki - sonraki »

sbabur

Saygıdeğer ustalar.
Bugün talihsiz bir olay yaşadım homotech 100A model bir cihaz geldi ses yok şikayeti ile driver programlarında görünmüyor kontrollerde es8316 ses entegresinde 1.8 v olmadığını ve axp288 dende voltajin çıkmadığını gördüm ama cihaz gayet normal çalışıyor gibiydi şarjı bitti ve kapandı şarja bağladım ve olanlar oldu bir yanık kokusu ve dumanlar  güç kaynağına baktığımda 19v u gördüğümde baştan üzüldüm sonra kendime güldüm sen bu hatayı nasıl yaparsın dedim velhasıl ustalar
Homotech 100a model anakart aranmaktadır
(Axp delinmiş işlemci deli gibi ısınıyor)
ÇIRAĞI OLMADIĞIN İŞİN USTASI OLAMAZSIN

sbabur

Aralık 27, 2020, 07:26:01 ös #1 Son düzenlenme: Aralık 27, 2020, 07:27:39 ös sbabur
Saygıdeğer ustalarım sorunu çözdüm sizinde işinize yarayabilir diye tecrübelerimi paylasıyorum
1.resimde görünen bütün parçaları sırayla değiştirdim önce AXP den başladım voltajlar normale döndü işlemci normal sıcaklığına döndü bu sefer diğer kare içine alınan parçalar ısınma gösterdi ve hurda anakartlardan bularak değiştirdim sonuç aldım.
You are not allowed to view links. Register or Login
işin garip kısmı kırmızı kare içine aldıklarımın dısında bozulan parça yok bios ,işlemci,flashında bozulduğunu düşünmüştüm ama bozulmamıslar çok şükür.
ikinci resimdeki ekran aydınlatması için bulduğum çözüm 5.ve 6. ayakları kısa devre yaptığımda panel ısıkları yandı bu seferde parlaklık ayarı yapamıyoruz (müsteriye izah ettim sıkıntı olmaz zaten hep en parlakta kullanıyoruz dedi).
You are not allowed to view links. Register or Login
ses cıkıs entegreleride bozuktu onları fotoğraflayamamısım.
ÇIRAĞI OLMADIĞIN İŞİN USTASI OLAMAZSIN