Mayıs 31, 2020, 03:39:52 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.


it 8587 pin out

Başlatan mustafaduz81, Ekim 19, 2019, 04:55:55 ös

« önceki - sonraki »

mustafaduz81

sa.

Herkese hayırlı işlerim.
İTE8587 kullanan Casper C500 bir makine start almıyor şikayetiyle You are not allowed to view links. Register or Login değiştirdim.KBC ve main bios yazıldı.Görüntü geldi fakat klavyede 7-8 kadar tuş pc'de iken calısmıyor.
klaye testinde tuşların sağlam oldugu görüldü.


ite 8587 nin pin out paylaşabişir misiniz?

teşekkürler.

ay_bulut

başka klavye denemenizi tavsiye ederim. ACER bi modelinde  Vertyanov ile klavye test yaptığımda sağlam gösteriyordu. ama cihaz üzerinde takılı iken bazı tuşlar basmıyordu. değiştirdim düzelmişti.

mustafaduz81

Io değiştirdiğim için bazı klavye bağlantı pinleri oturmamış olabilir diye düşündüm.Çok karıştırmadan klavye pinlerine yoğunlaşmak adına öncelikle pin out'a bir bakayım istiyorum.


mustafaduz81

Acer E1-522 şemadan buldum.
Teşekkürler.

cevat

Ekim 19, 2019, 07:55:57 ös #4 Son düzenlenme: Ekim 19, 2019, 07:57:43 ös cevat
You are not allowed to view links. Register or LoginIo değiştirdiğim için bazı klavye bağlantı pinleri oturmamış olabilir diye düşündüm.Çok karıştırmadan klavye pinlerine yoğunlaşmak adına öncelikle pin out'a bir bakayım istiyorum.Ustam mutlaka kontrol etmişsinizdir ancak yine de hatırlatayım.
ITE8587 nin lehimden sonra pinlerini tek tek iğne ucu ile sağa/sola oynatarak  kontrol ettiniz mi?
Tam lehimlenmemiş/oturmamış pinler olabilir.
Akıl büyük bir nimet, sağlık büyük bir servettir.

mustafaduz81

iğne ile ve buzzer konumuna kontrol ettim.Hepsi aktif.Ayrıca USB 2.0 portlardan birisi hic algılamıyor, usb 3.0 portlardan birisi aygıt tanınmadı hatası veriyor.
TouchPadde Clock var, Data yok.

Sanırım Chipsette sorun var.O da CPU+HM 6200U.
Nasıl yapcaz bilemiyorum.

shocan

Bu cihazlarda sorun çok, bir yerini yaparsınız diğer yerinden patlak verir. io değiştirirken dikkat etmek lazım, arka tarafındaki naylon kaplama kabarıp direnç, kondansatör ne varsa kaldırıyor. Bu naylonu kaldırıp io değiştirmek lazım. Öncelikle burayı kontrol etmekte fayda var.
You are not allowed to view links. Register or Login
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

mustafaduz81

Ustam sorun çözüldü.Şöyle ki klavyede basmayan tuşlar "ç,ş,ö,ğ" gibi türkçe karakterler ve Q harfi.
her seferinde windows açılmasını beklemek yerine Biosta şifre yerinde tuşları denedim fakat türkçe karakterler basmıyor ve Q harfi basmıyordu.Diğer tuşlar sağlam.

Sonra müşterisini aradım ve Sadece Q harfinin basmadığını You are not allowed to view links. Register or Login açıldığında ise hicbir tuş basmıyordu.Aygıt yöneticisinden Klavye kaldır yeniden yükle vs..vs.. olmadı.Formatladım tekrar.Herşey düzeldi.Sadece basmayan müşterinin önceden basmadığı Q harfi.

İlginize teşekkürler.Herkese hayırlı işler dilerim.