Mart 28, 2024, 10:13:17 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Lenovo ideapad 320-15IKB

Başlatan Refleks, Temmuz 13, 2019, 02:18:35 öö

« önceki - sonraki »

Refleks

Temmuz 13, 2019, 02:18:35 öö Son düzenlenme: Temmuz 13, 2019, 02:24:56 öö Refleks
You are not allowed to view links. Register or Login

arkadaşlar bu cihaz geldi ama farklı zamanlarda tak diye kapanıyor. bazen 3 5 10 15 dk hiç kapanmıyor. bazen peşpeşe start alır gibi olarak kapanıyor.

Suan nacar kalmış vaziyette bekliyorum. herşey normak görünüyor.

bana yardımcı olacak ustalarım varsa cok memnun olurum.bu arıza kronik mi?

ozgurkara

Bşaka bir orjinal adaptör ile deneyin-me reigion bios deneyin-usb leri kontrol edin-Power jack kablolarını elinizle kontrol edin kopuk olmasın-ondan sonra tekrar bir fikir yürütürüz

Refleks

shocan

Sırasıyla

1- işlemci
2- ram
3- disk

gibi bileşenleri test eden program kullanın. Deneme yanılma yoluyla ilerleyin.
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

smlkc

birkaç gün önce başıma gelen bir olay hp dv6 amd. daha önce gpu ve kuzey değiştirmiştim ztart verince 0.40 - 0.60 amper akım çekip kapanıyordu kuzey chip e hafif ısı uygulayınca çalıştı. ilk önce arıza kuzeyden diye düşündüm ve biraz kart soğuduktan sonra cihaz aynı şekilde 0.40 - 0.60 amper arası akım çekip kapandı. sorun kuzey chip ve cpu besleme bobinlerinin arkasındaki mosfetlerden ve 1 adet tantal kondansatörün sızdırmasndan kaynaklanıyormuş. mosfetler ve kondansatör değiştikten sonra sorun kalktı tabiki bunu da osilaskop ile ölçtüğümde  ani voltaj kalkması ve paraziti gördükten sonra anladım. ilk olarak tantal kondansatarü değiştirdim parazit yarı yarıya azaldı ancak mosfetlerde değişince sorun tamamen ortadan kalktı. inşallah faydalı bir bilgi olmuştur.

Refleks

herşey normal görünüyor sanırım aklımı kaybedeceğim :(((