Nisan 05, 2020, 05:43:59 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.


General Mobile E-Tab 4 Şarj - Data Yolları

Başlatan 1deliye2rapor, Mayıs 09, 2019, 01:24:02 ös

« önceki - sonraki »

1deliye2rapor

~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

Ucakbileti

En uyuz makinelerden beni uğraştırır :) şarj cihazı seçer ya hiç almaz yada çook yavaş alır. sokette ne hikmetse + - vermen yetmiyo illa datalarda bağlı olacak. Anlam veremediğim bi durum. Mehmet usta neden dataları baglamadan bu zıkkım şarja geçmiyo halbuki şarj cihazında data yok ? Orjinal olmayan şarjdan bahsediyorum.
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

1deliye2rapor

Mayıs 09, 2019, 03:37:58 ös #2 Son düzenlenme: Mayıs 09, 2019, 03:39:46 ös 1deliye2rapor
Hakan ustam, bu kartta bilgisayara bagladiğinda sarj etmemesi sadece data alısverisi yapması icin 1 tane entegre var genelde o patlıyor işaretlediğim.

O patladığında soketi sorunsuz taksak bile pilin önünde X isareti koyuyor şarj etmiyor.Kendini korumaya alıyor birnevi. 

Bu tip durumlarda, 2 secenek var müsteriye bilgi verip cihazın rootlu olup olmamasına bakıyorum rootluysa data kullanmayacak sekilde isaretli entegreyi ve direnci söküyorum orta iki data pini kısadevre yaptırıyorum cihaz sorunsuz sarj alıyor.

Eğer rootlu değilse donor bir karttan entegreyi değişip data yollarını garanti olsun diye gösterdiğim gibi çekiyorum daha maliyetli oluyor müsteri acısından ama illa olsun isteyen müsteriler oluyor.


Aynı problem Casper S7 S8 modellerinde de var kısa devre yaptırmadan sarj almıyor.


~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

Ucakbileti

Dur şimdi usb çipini bende söküyorum genelde cihazlar rootlu rootlu olmayan cihazıda müşteriyle görüşüp kablo atarak rootunu yapıp o çipi söküyorum buraya kadar işlem doğruymuş. ama orta iki bacak derken o nere :) ben onu yapmıyorum işte sonra ugraş dur. resimde ciz onu ustam çok makbule gecer..
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

1deliye2rapor

Sarı ve Turuncu isaretlediğim iki ucu ustam.

~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

Ucakbileti

usb datayı kısaya çekiyoz yani eywallah ustam eline saglık..
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

1deliye2rapor

Aynen öyle abi, entegreyi de sökmeden yapabilirsin yine sarj alır ama ısıtabilir diye entegreyi sökmeni öneririm .
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

Sametbey67

Tab 4 de sarj sorunu ile ilgili olarak adaptor usb sinde 2 ve 3 nolu ayaklar arasına 2K2 direnç atarsanız orjinal gibi hızlı sarj edecektir , bunun için orjinal adaptörü açtım.

shocan

gerçekten 5volt 2amper şarj aleti varsa normal şarj alıyor, data ile uğraşmaya gerek yok diye hatırlıyorum.
You are not allowed to view links. Register or Login
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

shocan

You are not allowed to view links. Register or Login arkadaşımız bunun için güçlü şarj aleti alıyordu. yarın sorayım bakalım neymiş.
You are not allowed to view links. Register or Login
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

Ucakbileti

You are not allowed to view links. Register or Logingerçekten 5volt 2amper şarj aleti varsa normal şarj alıyor, data ile uğraşmaya gerek yok diye hatırlıyorum.
Güç kaynağıyla bile test etmişliğim vardır ustam 3 amp bile versen yemiyo. illa mod şart oluyo. ama işte gıcık makine bi müşterim getirmişti şarj soketi değişimine adam eski bi nokiamıydı neydi şarj cihazıyla dolduruyordu 5v 800ma dedim imkansız abi etmez bu,, adam 1 yıldır bunla kullanıyorum deyince aptallaştım ve harbiden şarj etti alet.
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

1deliye2rapor

Mayıs 10, 2019, 05:08:05 ös #11 Son düzenlenme: Mayıs 10, 2019, 06:02:38 ös 1deliye2rapor
Bunun şarj aletinin voltu amperi ile alakası oldugunu düsünmüyorum, dediğim entegre USB'den baglayınca sadece data alısverisi yapıp sarjı kesmesini saglıyor. Burada yaptığımız işlemdeki amaç tek bir şarj aletiyle değil de bir çok farklı şarj aletiyle şarj edebilmek.

Bu işlemi yaptıgınızda tabletinizi bilgisayardan bile sarj edebilirsiniz.Adaptör secmez kesinlikle. bu cihazda edindiğim tecrübeme dayanarak söylüyorum.
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

Sametbey67

üstad az önce kendi şarj aletimi söktüm , General Tab4 ü 0,97 amp ile şarj ediyor, Usb uçları  +5V  Sda+Scl  Gnd , data uçları herhangi bir yere bağlamaksızın birbirine jamp. iyi çalışmalar.

erhantozel

etab 4 le 1 amp ile düzgün şarj oluyo ama 2amp veya 3amp oldumu çarpı cıkıyo sarj aleti seciyo yüksek olması bişi deyişitirmiyo oda sarj entegresinden kaynaklı korumaya geçiyo

GooFy560

Arkadaşlar resimde mor çizgi ile bir yol çektim onu yapın data yollarını bağlamanıza gerek yok sadece +5v şase yi bağlayın yeter tabi birde ve batarya sarjina dikkat edin bunlar oldukdan sonra 1 amperle bile sarj edebilirsiniz bu yontemle elime gelen butun etap 4 leri canlarıdıriyorum hiç sikinti olmuyor.