Mart 28, 2024, 11:20:52 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

LENOVO ideapad 3 15IGL05 bios istek

Başlatan skassas, Aralık 05, 2022, 02:51:23 ös

« önceki - sonraki »

skassas

Ustalar kolay gelsin;

LENOVO ideapad 3 15IGL05 geldi bir tane. Power'a basınca start almıyor ışığı yanıp sönüyordu sadece. Bataryadan ayırıp bios pilini söktüm start aldı. Pili ne zaman taksam aynı şey oluyordu. Lenovo üzerinden windows aracılığı ile kendi yazılımıyla bios update yaptım. Update sırasında herhangi bir sorun yaşanmadı. Update sonrası bios pili takılıyken açılmama olayı düzelmediği gibi windowsuda açmaz oldu. Lenovo yazısı geliyor genelde orada takılıp kalıyor. Klavyede de numLoCk yanıyor ve sönmüyor. Elinde bios olan var mı? Ve neden yapabileceği konusunda bilgisi olan. Araştırdım bulamadım.
Şimdiden teşekkürler; 

LENOVO ideapad 3 15IGL05
GS453/553 Rev 1.0

mrtkts

You are not allowed to view links. Register or Login

skassas

Süpersin ustam. Şemada rar içinde bonus.
Eline emeğine klavyene sağlık. Teşekkürler tekrardan.
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login

mrtkts

You are not allowed to view links. Register or LoginSüpersin ustam. Şemada rar içinde bonus.
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login

Kampanya, bios alana şema hediye :)

skassas

Ustam bu bios maselef olmadı. Bir kaç bios daha denedim ama onlarda olmadı. Bu modelin biosu yok sanırım.
Bende son çare olarak kendi biosunu yükledim. Görüntüyü alınca ayarları sıfırlamak aklıma geldi.
Bilgisayar sorunsuz açılmış oldu :)

Start almama sorunu da sıvı temasından kaynaklıymış. Bunu da cihazdan görüntü alınca kapat dediğimde yeniden başlıyor olmasından yola çıkarak buldum. Power düğmesi ayrı bir kart üzerinde. Çok az nem yapmış düğme ayakları. Temizleyince düzeldi.

Tecrübe ve bios dump kâr kaldı bu işte bize. İhtiyacı olanlar için;

LENOVO ideapad 3 15IGL05
GS453/553 Rev 1.0

You are not allowed to view links. Register or LoginSüpersin ustam. Şemada rar içinde bonus.

mrtkts

You are not allowed to view links. Register or LoginUstam bu bios maselef olmadı. Bir kaç bios daha denedim ama onlarda olmadı. Bu modelin biosu yok sanırım.
Bende son çare olarak kendi biosunu yükledim. Görüntüyü alınca ayarları sıfırlamak aklıma geldi.
Bilgisayar sorunsuz açılmış oldu :)

Start almama sorunu da sıvı temasından kaynaklıymış. Bunu da cihazdan görüntü alınca kapat dediğimde yeniden başlıyor olmasından yola çıkarak buldum. Power düğmesi ayrı bir kart üzerinde. Çok az nem yapmış düğme ayakları. Temizleyince düzeldi.

Tecrübe ve bios dump kâr kaldı bu işte bize. İhtiyacı olanlar için;

LENOVO ideapad 3 15IGL05
GS453/553 Rev 1.0

Çok teşekkürler. Tecrüben tecrübemiz oldu.