Mart 29, 2024, 01:13:54 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Win XP. OEM PRO TR

Başlatan cevat, Mart 31, 2020, 02:47:13 öö

« önceki - sonraki »

cevat

Mart 31, 2020, 02:47:13 öö Son düzenlenme: Mart 31, 2020, 05:49:02 ös cevat
Ustalarim merhaba;

Küçük işletmeye ait kasa pc 'ye lisanslı OEM Win XP PRO  TR işletim sistemi format sonrası yüklenecek.

Microsoft WinXP ye artık  destek vermediginden sitesinde, WinXP OEM PRO yazılımı bulunmuyor.

İnternette bulunan XP  pro lar da toplu lisans sürümü.
Bize WinXP OEM PRO sürümü gerekli. Başka sürümler de, kasa etiketindeki orjinal  key uymuyor.

Arşivinde olan ustalarimiz varsa link paylaşabilir mi?

Yardımcı olacak ustamiza şimdiden teşekkür ederim.
Akıl büyük bir nimet, sağlık büyük bir servettir.

ayafixcenter

Selamun Aleykum Ustam Kurulum yaptıgım bir firmanın birkaç Kasasında benzer sorunu yaşadım internet üzerinden indirdiğim xp pro ile kurdum sonrasında kendi serial numarasıyla aktivasyon  yapmak için müşteri hizmetlerini aradım sesli servis oradan lisans ekranında keyleri girdikten sonra alt kısımda verdiği kodları telefon aracılıgı yazınca bana aktivasyon kodlarını verdi aktifleştirdim bir sıkıntı yaşamadım

cevat

Nisan 01, 2020, 12:38:11 öö #2 Son düzenlenme: Nisan 01, 2020, 02:58:25 öö cevat
Ustam hallettim, teşekkür ederim.

Toplu lisanslar da kurulum yapılırken  anahtarı yazdıktan sonra yazılım etkinlestirilmis oluyor.
Kurulum tamamlandıktan sonra Artık Etkinlestirme ekrani yok.
Sizin yazdığınız yöntem olmadı.
Ancak araştırma yapmak için yol oldu. Teşekkürler...

İnternetten yaptığım araştırma da, bir başka yöntem de şöyle...

Başlat Menüsünden Çalıştır' a tıklayalım. Küçük bir pencere açılacak,
Açılan pencereye Regedit yezarak Tamam butonuna tıklayalım. Böylece Registry Editor' u başlatmış olacağız,
Registry editor' de şu adresi açalım

"HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\WindowsNT\Current Version\WPAEvents",
WPAEvents Klasörüne tıklayalım,
WPAEvents Klasörüne tıkladığımızda pencerenin SAĞ tarafında OOBETimer' ı göreceğiz. OOBETimer' a Faremizin sağ tuşu ile tıklayalım ve açılan menüden Düzenle' yi seçelim,
Açılan penceredeki değerlerden bir ve ya bir kaçını değiştirelim ve Tamam butonuna tıklayalım. Bu işlem Windows' un aktifliğini yitirmesini sağlayacak,
Şimdi Registry Editorü kapatabiliriz.
Tekrar Başlat Menüsünden Çalıştır' a gelelim ve

"%systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a" yazarak Tamam Butonuna tıklayalım. Böylece Windows XP Etkinleştirme Ekranının açılmasını sağlıyoruz,
Windows Etkinleştirme ekranı açıldığında, "Evet, Windows'u etkinleştirmek için müşteri hizmetleri temsilcisine telefon etmek istiyorum" seçeneğini seçelim,
İleri butonuna tıklayarak Product Key (CD-Key) Değiştirme ekranına geçelim,
Bu ekrana Windows XP orjinal Key' imizi girelim ve Güncelle (Update) Butonuna tıklayalım.
Product Key değiştirme ekranındaki işlemler bittikten sonra tekrar bir önceki ekrana geleceksiniz bu ekranda sonra hatırlat diyerek etkinleştirme ekranını kapatıyoruz ve bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.
Bilgisayar açıldığında  "%systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a" yazarak  adımı tekrar uygulayalım,
böylece windows' un etkinleştirildiğini göreceksiniz.

Bilgilerinden faydalandigim İbrahim Bayrak 'a teşekkür ederim.
Akıl büyük bir nimet, sağlık büyük bir servettir.

ayafixcenter

Çözüme kavuşmuş ustam sevindim hayırlı işler