Nisan 18, 2024, 06:22:02 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Grundig Gnb 1588 i5 start sorunu

Başlatan guvenelkt, Mayıs 05, 2020, 06:33:30 ös

« önceki - sonraki »

guvenelkt

Merhaba arkadaşlar grundik makina 3 ay önce geldi yanlış adaptör sonucu koruma diotları yanmış iptal ettim stabil çalışır halde teslim edildi dün makina yine geldi birden kapanmış start verdiğimde sekme yapıyor 0.10A çekip bırakıyor devre üzerinde yanık yok tüm voltajlar start sonrası gelip gidiyor sürekli sekme yapıyor bios yenilendi IO yenilendi IT8518e var. vron-suson gidip geliyor slj8e kullanıyor şema üzerinde sadece pl21 bobininden voltaj çıkmadığını gördüm pwm ve enable voltajları var fakat kesildiği için sürmediğini düşünüyorum şema ekledim bu konu hakkında fikir alabilirmiyim kesme sebebi neden olabilir birde rtc pil bitik di deneme yaptım SLG3NB244VTR entekrden 25khz sinyal yok sanırsam stabil çalıştı zaman oluşuyor bu konuda fikir alabilirmiyim kesme sebebi neden olabilir saygılar

You are not allowed to view links. Register or Login

smlkc

PL21 +VCC_GFX sistem açılmadan görüntü gelmez mutlaka gözden kaçırdığın birşey vartüm bobinler aktif ise bu bobinlerin pwm entegrelerine bak powergood voltajı çıkıyormu

shocan

kırık usb ve 5volt hattını kontrol eder misiniz?
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

Dreamer_x_x

Mayıs 06, 2020, 11:53:52 öö #3 Son düzenlenme: Mayıs 06, 2020, 11:58:54 öö Dreamer_x_x
Ayni laptopta çalışan cihaza bios attım biostan sonra cihaz dediğin gibi start alıp geri kapanıyordu aynı anakarttan elimde bir tane daha vardı dikkatlice karşılaştırdığımda biosun bacaklarından 1 tanesinde bağlı olan direncin bios sökerken uçmuş olduğunu gördüm.direnci yerine takınca düzeldi. Birde yine aynı cihaz geldi oda start alıp kapatıyordu sorunluymus.gpu bobinlerinin ikisini de iptal edip umaya çevirdim düzelmişti.gpu bobini söküp dener misiniz.b

Sametbey67

konuyu yeniden hortlatmış oluyorum, dc girişteki 2. mosfet tetik almıyor, yerine p-kanal mosfet takıp by geçtim, görüntü alıyor ama batarya şarj etmiyor. yukarıdaki şema linki çalışmıyor. yenileyebilir misiniz.

Dreamer_x_x

You are not allowed to view links. Register or Loginkonuyu yeniden hortlatmış oluyorum, dc girişteki 2. mosfet tetik almıyor, yerine p-kanal mosfet takıp by geçtim, görüntü alıyor ama batarya şarj etmiyor. yukarıdaki şema linki çalışmıyor. yenileyebilir misiniz.

Sametbey67

Sametbey67

şekildeki PQ7 nin beyzindeki PR33 1M direnç hafif bir sıvı temesı neticesi devre dışı kaldığı için PQ39 mosfeti sürmemiş. direnç değişerek sorun giderildi.