Mart 29, 2024, 12:05:47 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

samsung np900x4d arızayı bulamadım.

Başlatan mrbulut, Temmuz 08, 2019, 06:30:02 ös

« önceki - sonraki »

mrbulut

selam
herkese kolay gelsin hayırlı işler

kendi kullandıgım samsung np900x4d (anakart kodu : BA41-02037A)
cihaza voltaj verdiğimde power ışığı yanmıyor. ekrana görüntü vermiyor. voltaj takılıyken 5dk sonra tekrar start verdiğimde bu sefer fan vu vu vu diye düzensiz çalışıyor. 1dk sonra görüntü geliyor tabi bu arada start butonun yanındaki ışık sönük gibi yanıyor. daha sonra yarım saat geçtikten sonra start verdiğimde sanki hiçbirşey olmamış gibi herşey stabil çalışıyor windows açılıyor.
yaptıgım işlemler : hm degişti. işlemci reball yaptım. 3 adet başka bios yükledim. bu arada 3v pil hiç voltaj gelmiyor.şeması olmadığı için nereye gittiğinide bulamadım.yardımcı olursanız sevinirim.

smlkc

öncelikle voltaj verdikten 30 saniye sonra start vermeyi dene. smsc io larda ve samsung kendi üretimi anakartlarda geç start alır. buna bi bak ona göre değerlendirelim

shocan

Bu anakartı hiç tamir etmedim. Rtc bölmesi harici mi?

1- soğuk lehim olabilir, ısındıkça normale dönüyor.

2- led lerin hepsi İo bağlantılı, bacaklarını kontrol etmekte yada yenilemekte fayda var.

3- kristallerde sorun olabilir. ( özellikle harici ise) her şey tamam birde rtc'yi kontrol edin isimli sabit konuyu okuyun. Kristaller sorunundan bir açan beş açmayan cihaz çok bilinir.
You are not allowed to view links. Register or Login
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.