Mart 28, 2024, 10:12:00 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Power supply hk.

Başlatan Crmci, Temmuz 13, 2019, 06:44:40 ös

« önceki - sonraki »

Crmci

Tüm ustalarima hayırlı işler dilerim.Synology nas diye bir cihazın power bozuk normal powerla çalışıyor.Söktüm küçük bir power var piyasada 1000tl.Cımbızla kendi start veriyor voltajlar var 5-12v. içinde şişmiş kond.patlak vs birşey yok power supply konusunda bilgim yok nerden yapar bunu blok kond.vs olabilir mi?

sector77

Ustam eski powerlarda gördüm kondansatör şişmedende arıza verebiliyor ama sizdeki yeni bir cihaz olması lazım başka bir cihazda yapmıştım anladığım kadarıyla power yapıyorsunuz ama cihazda hareket yok yani power supply enable olmuyor cımbızla verince power açılıyor, suppy içinde bi kontrol entegresi var yeşil renkli kablo hattı oraya gidiyor önce hattaki direnç diyot kondansatör ve varsa bi ölçün derim en son kontrol entegresini değiştirin çalışacaktır kendi yaptığım cihaza dayanarak yazdım tamir sürecini, sonuçta powerların %90 ı hep aynı kolay gelsin
Computer Repair Center
CRC

Crmci

Teşekkür ederdim bakayım ustam.Aslında gidip micro ATX kasa alıp poweri taksam bile karlı oluyor bu nasıl bir kaziktir bakiniz..You are not allowed to view links. Register or Login power ve fiyat bu.

sector77

Bunların PSU özel herhalde resimde gördüğüm kadarıyla sarı 12v ve siyah gnd kablolarında kalın bi söketi var ama 215$ olması çok kötü, sonuçta diğer PSU lar ile aynı görevi görüyor güçleri watt aynı olsun yeter ucuzada öyle çok var ustam
Computer Repair Center
CRC

Ucakbileti

şimdi ustam doğrumu anladım bilemiyorum kendi powerı dışrada cımbızla satart verince normal çalışıyormu. ?
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

Crmci

You are not allowed to view links. Register or Loginşimdi ustam doğrumu anladım bilemiyorum kendi powerı dışrada cımbızla satart verince normal çalışıyormu. ?
Aynen ustam kendi power cımbızla fani dönüyor 12v ve 5v veriyor ama cihazda start almıyor zaten kasa powerlarindada bu durum oluyor degisiyorum tamir vs etmiyorum bile ama bunun fiyatı saçma sapan ve piyasada yok birde.

Crmci

You are not allowed to view links. Register or Login

Crmci

You are not allowed to view links. Register or Login

Crmci

İlk resimdeki dwa103n-a yazan entegreye yeşil kablo 22ohm üzerinden gidiyor.

sector77

Ustam üstteki resimde pinler i bir ölçermisiniz.
Computer Repair Center
CRC

Crmci

Söktüm kartı usta bulursam başka takıp ölceyim.

sector77

Tamam ustam sonucu yazarsın kolay gelsin.
Computer Repair Center
CRC

Ucakbileti

Temmuz 13, 2019, 08:39:55 ös #12 Son düzenlenme: Temmuz 13, 2019, 08:41:52 ös Ucakbileti
Ama ustam cımbızla start alıyorsa power saglam demektir!
Bakmanız gereken yer powerdaki mor renk olur genelde. 5v standby voltajıdır. o yoksa cihaz powerı startlamaz.Yeşil start hattında sorun olsa cımbızlada start almazdı zaten.

sector77

Ustam sistemi başka power ile denemiş çalışıyormuş bu 103n kontrol entegresini vdd ve fpo geliyormu onu ölçmesi gerekiyor muhtemelen geliyordur fpo ya giden 470k direnç olacak dirençte arıza yoksa kontrol entegresi arızalıdır yanlışım varsa düzeltin
Computer Repair Center
CRC

Ucakbileti

ustam şemadaki 5 vsb yani standby olmadan start almaz o 5 v olduktan sonra start verildiğinde psonu eksiye çekecek power çalışacaktır. ama en başta 5v olması şart. 
Usta başka powerıda cımbızla startlayarak çalıştırıyo diye anlıyorum. Eğer yok o nastan startlıyosa siz haklısınız...