Nisan 19, 2024, 04:01:14 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

ABL51 LA-C781P ver 1.0 takılma sorunu

Başlatan madsay, Mayıs 15, 2022, 03:55:43 öö

« önceki - sonraki »

madsay

merhabalar hp 15-af102nt bilgisayar.
işlemci amd apu a6
gpu radeon r5 330m
güncel ekran kartı driveri kurunca pc her 5,10sn bir anlık takılma yapıyor. aygıt yöneticisinde çift ekran kartının birini devre dışı bırakınca pc normale dönüyor.
yapılan işlemler gpuyu flexleyip salladım düzelmedi.
bios yazdım düzelmedi.
bobinlerini söktüm onboard olması için görüntü kesti.
gpu dan ayrı bakmam gereken yer varmı ne yapabilirim tşkler.

You are not allowed to view links. Register or Login

shocan

1- Başka bir orjinal adaptör ile deneyin.

2- Sorun devam ederse bobinlerde dalgalanma kontrol edin.

3- Buralarda bir şey yoksa VRAM yada GPU sıkıntısı olabilir.
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

silenthate

You are not allowed to view links. Register or Loginmerhabalar hp 15-af102nt bilgisayar.
işlemci amd apu a6
gpu radeon r5 330m
güncel ekran kartı driveri kurunca pc her 5,10sn bir anlık takılma yapıyor. aygıt yöneticisinde çift ekran kartının birini devre dışı bırakınca pc normale dönüyor.
yapılan işlemler gpuyu flexleyip salladım düzelmedi.
bios yazdım düzelmedi.
bobinlerini söktüm onboard olması için görüntü kesti.
gpu dan ayrı bakmam gereken yer varmı ne yapabilirim tşkler.

Driver sorunu...
Çok defa karşılaştım ve sorunu hep driver ile çözdüm.
Daha eski beta driver araştırın yada önceki driver sürümlerinden birini kullanın.
Yalnız kurmuş olduğunuz driverı ya ddu ile temizleyin yada temiz kurulum yapın sonuç alırsınız

madsay

Driver denedim ayni, kendi sitesinden indirdim mavi ekrana dusuyor. Vramlar kaldi bi kaliplayip takacam birde oyle deneyin sonucu yazarim.

silenthate

You are not allowed to view links. Register or LoginDriver denedim ayni, kendi sitesinden indirdim mavi ekrana dusuyor. Vramlar kaldi bi kaliplayip takacam birde oyle deneyin sonucu yazarim.
Ustam cihaz sizin önünüzde fikrinize saygım var. Fakat temiz bir kurulum ve internete bağlanmadan siteden indirmiş olduğunuz driverlerı sırası ile kurulum yapıp denemenizde fayda var.
özellikle hp a serisi apuların genelinde olur bu sorun ben çok defa karşılaştım aynıdır diyemem ama sizin yazdıklarınız bu durumu destekler nitelikte...

örnekleri mevcut inceleyiniz lütfen..

madsay

You are not allowed to view links. Register or LoginDriver denedim ayni, kendi sitesinden indirdim mavi ekrana dusuyor. Vramlar kaldi bi kaliplayip takacam birde oyle deneyin sonucu yazarim.
Ustam cihaz sizin önünüzde fikrinize saygım var. Fakat temiz bir kurulum ve internete bağlanmadan siteden indirmiş olduğunuz driverlerı sırası ile kurulum yapıp denemenizde fayda var.
özellikle hp a serisi apuların genelinde olur bu sorun ben çok defa karşılaştım aynıdır diyemem ama sizin yazdıklarınız bu durumu destekler nitelikte...

örnekleri mevcut inceleyiniz lütfen..

Eyvallah kardes hix sikinti yok tane tane denerim

baja21

Win10  otomatik driver yükleme ile anlık takılma sorunu başıma gelmişti. silenthate ustanın dediği gibi Format sonrası resmi siteden gpu sürücüsünü flash ile  yükleyerek ( nete bağlanmadan) sorunu çözmüştüm.

madsay

Vramlari fluxleyip salladim. Gpu yuda salladim. Sonuc alamadim. Resmi siteden driver indirdim. Ddu ile temizlik yapip kurdum. Kurulurken hataya dusup yeniden basladi. Aygit yoneticisinde driverler sorunsuz kurulmus gorunuyor. Furmark ile testte 7fps verdi. Bu sekilde soniclandirabildim.