Mart 29, 2024, 06:56:47 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Kimse Darılmasın

Başlatan Ucakbileti, Şubat 26, 2019, 04:33:39 ös

« önceki - sonraki »

Ucakbileti

Şubat 26, 2019, 04:33:39 ös Son düzenlenme: Şubat 26, 2019, 04:35:49 ös Ucakbileti
Ayda bir kere girip sadece bios şema isteyen üyeler çoğaldı malesef.
Vatanadşın geçmiş iletilerine bakıyorum 1 yıldır üye bu güne kadar 5 iletisi var 5 indede istemiş.Paylaşım sıfır.
Hiçmi bios dumplamadınız hiçmi bir şemayı uzun uğraşlarla bulmadınız,Hiçmi bi arıza çözmediniz paylaşın !!!!!
Ha yoook diyorsanız zaten siz bilgisayarcı değilsiniz asıl işiniz başka, arada pc gelirsede yapıp bilgisayarcı meslektaşımın ekmeğine mani oluyosunuz.
Biz niye telefon tv binimum elektronik tamiri yapmıyoruz, Yapamıyormuyuz sanıyorsunuz her kez işini yapsın.

Kusura bakmayın almadan vermek ALLAH'a mahsustur. Bizler zaman harcıyoruz burda dostluk ilişkileri içersinde arızaları çözmek adına.
Sizler alıyım yeter diyorsunuz.

Birine bakıp çıkacağım tarzındaki kişiler darılmasın şahsım adına artık benden 1 tane bin dosyası dahi alamazlar.
Diğer arkadaşlar verirse o da onların insiyatifidir.
Saygılar.
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

1deliye2rapor

Aynı fikirdeyim.
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

cevat

You are not allowed to view links. Register or Login ustam

Haklısınız size katılıyorum, ancak;

Herkes sizin kadar bilgili değil. Forumda takip ettiğim kadarıyla üst seviye bilgili ustalar 20/30 kişi kadar.
Geri kalanlar çözemedikleri konulara çözüm arar,  paylaşılan konuları irdeler, çözülen arızaları takip eder, paylaşılan şema/biosları , kullanır veya arşivine alır.

Ustam bence bu paylaşımlar yapılmalı, bu forumdaki herkes ekmeğinin peşinde...
Biraz daha " hoşgörü " derim... Hani söylenir ya... " Yap iyiliği at denize, BALIK bilmezse HALIK bilir "

Her zaman " İyiliği yapıp denize atanlardan olalım "

Takdir sizlerin....

Hayırlı ,bereketli işler dilerim.
Akıl büyük bir nimet, sağlık büyük bir servettir.

silenthate

Kısmen haklısınız
Herkes kimse sizin gibi eğitim alma kaliteli bir usta bulma konusunda şanslı değil.
Bu konu daha önce konuşuldu
Ben üzerime aliniyorum niye mi herzman paylaşım yapan biri değilim burada paylaşılan bilgiler dahilinde birçok tecrübe edindim.
Sürekli takip ediyorum lakin bildiğim bir konuda dahi paylaşım yapmaya çekiniyorum.
Çünkü forumda bir sahiplenilmis havası var.
Bildigim konuda dahi komik duruma düşmek istemiyorum.
Ben küçük bir ilçede yapıyorum bu işi evim burada isim burada ailem burada düzenin kurulu
Bir kargo ulaşım sorunu yüzünden 6 günde geldiği oldu.
Demem o ki birşeyler yapmaya çalışan insanları rencide etmeyin hedef gösterin hedef gösterin ki açtığınız konu hedefini bulsun...
Her işe burnumu sokmuyorum üstesinden gelemeyecegim cihazları Erhan ustaya pasliyorum BGA cihazim var bios cihazim var elektronik bilgim idare eder lakin sema okuma konusunda pek iyi değilim.

Yapmayın böyle hedef gösterin ben olabilim bahsi geçen kişi foruma da eyvallah demesini bilirim ...

ilyassmngn

1deliye2rapor

You are not allowed to view links. Register or Login
Kısmen haklısınız
Herkes kimse sizin gibi eğitim alma kaliteli bir usta bulma konusunda şanslı değil.
Bu konu daha önce konuşuldu
Ben üzerime aliniyorum niye mi herzman paylaşım yapan biri değilim burada paylaşılan bilgiler dahilinde birçok tecrübe edindim.
Sürekli takip ediyorum lakin bildiğim bir konuda dahi paylaşım yapmaya çekiniyorum.
Çünkü forumda bir sahiplenilmis havası var.
Bildigim konuda dahi komik duruma düşmek istemiyorum.
Ben küçük bir ilçede yapıyorum bu işi evim burada isim burada ailem burada düzenin kurulu
Bir kargo ulaşım sorunu yüzünden 6 günde geldiği oldu.
Demem o ki birşeyler yapmaya çalışan insanları rencide etmeyin hedef gösterin hedef gösterin ki açtığınız konu hedefini bulsun...
Her işe burnumu sokmuyorum üstesinden gelemeyecegim cihazları Erhan ustaya pasliyorum BGA cihazim var bios cihazim var elektronik bilgim idare eder lakin sema okuma konusunda pek iyi değilim.

Yapmayın böyle hedef gösterin ben olabilim bahsi geçen kişi foruma da eyvallah demesini bilirim ...

Bence yanlış düşünüyorsunuz, kimsenin bilgisi kimseden üstün değil boyle birşeyi de kimse savunmuyor. Herkes her konuda herşeyi bilecek diye birşey yok ama şöyle birşey var burada olan insanların diğerini ezeceğini asla ve asla düşünmüyorum, bildiğim emin olduğum konulara bile yanlış biliyor olabilirim diye başlıyorum belki benim doğru bildiğim yanlış bir yoldur ya da uzun bir yoldur, bunu bile bile yazıyorum. Burada herkesin soru sorma hakkı vardır, bilgi paylaşma bilgi edinme hakkı vardır, herkes gibi bende çok şey öğrendim buradan, değerli arkadaşlar tanıdım aradım bilgi istedim yön göstermesini istedim beni kimse aşağılamadı, bu konuya boyle açıklık getirmek istedim. Bu mesajda da ustamın demek istediği , yani benim anladığım şey tam olarak şu, insanlar yaptıkları arızaları paylaşmasın bilgileri paylaşmasın bu dert değil, bios paylaşamayacak biri de ben bilmiyorum demesin. buradaki derdimiz bu. Herkes bios bulup paylaşabilir bunun inkarini kimse yapamaz. Hep talep etmek olmuyor. Tabiki herşey karşılıklı değil ama ben uğraşıyorum kafa patlatıyorum arastırıyorum ekliyorum, vatandaş gelip hazır alıp gidiyor budur esas mevzu. Kolay gelsin.
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

Ucakbileti

OO ortalık karışmış.
silenthate ustam lafım sana değildi öncelikle :) ve genel bi yazıydı,Neyse; eğitim bu işte tamam önemli ama hergün yenilenen bir sistemle uğraşıyoruz eğitim bi yere kadar sonrası kesinlikle tecrübe sabır araştırma. ki ben endüstri meslek lisesi ELEKTRİK mezunuyum yani bana waviyen anahtarlar buatlar kroşeler bobinaj dersleri verildi kalanı merak araştırma.
Sene 89 larda annemden aşırdığım şişleri tüpte ısıtarak lehim yapan hurdacıdan aldığı kartların üzerinden damla damla lehim çıkaran havya ile 5 dakikada yapılabilecek bir tamiri saatlerce uğraşarak yapan bir kardeşinizim. öyle ölçü aleti şu parça neymiş diye bacağın kaynak vs yok. bi tek transistör karşılık kitabın var hepsi o. kısaca eğitim meğitim bende yok. Ha aman aman ustalığımda yok onuda açıken yazayım ama hergün yeni birşey çözüyorum öğreniyorum ruslar hintliler bazanda polonyalılar forumdaki kardeşlerim sağolsun :)
Araştırarak Herşeyi çözebilirsin helede google gibi bir niğmet varken şu an çok basit.

Ben kimseye illa arızalara yorum yazın vs demiyorum. Mehmet ustam beni anlamış. yahu bios paylaşsınlar ne biliyim şema atsınlar servise yeni bi ürün aldım bakın işinize yaabilir desinler, ama paylaşın bişiylerki çorbada tuzunuz olsun abim.

Sözüm  atıyorum 50-60-100 msjı olan adama değil 5-10 msj var bakıyosun alayı bios isteği demekki biosu deniyo oldu oldu olmadı ya iade yada kurcala dur lafım bu tiplere.

Cevat ustam sen hiç üstüne alma sen paylaşımcı yapıdasın o belli araştırıyon buluyon cihazlar vs paylaşıyosun.
Yani forumda insanlar bazı isimlere aşina artık her kez ezberledi ama bazı isimler hayalet gibi geldim aldım çıktım tarzında.

Forum benim değil Erhan bey istediğini alır istediğini atar bakmışınız bir saat sonra benide atmış hakedeni atsın alsın karışamam ne hakkım ne haddim.
Ben dostane rahatsızlığımı bildirdim.

Ayda yılda bir bios ararım bir şema sorarım. Gelen cevaplar hep belli kişilerden. :(

Yeminle ustalar bende yoksa istenen bios şema vs. bir yarım saat nette dolanırım aceba varda ustam görmedimi diye. bende yok salla demem..dememeliyiz.
Ki google enteresan bi arama motoru sen ararsın çıkmaz ben ararım ilk sırada çıkar çünki ögrenme mantığı var googlenin kişiye göre sonuçlar verir.

Konuyu uzatmayım. Kalbini kırdığım bi kardeşim abim ustam varsa Hakkını helal etsin.
Hayırlı bol bereketli kazançlar.

silenthate

Eyvallah bir an üzerime alındım huzursuzluk çıkarmak istememiştim gerçekten kusura bakmayın

CRM

bios ve sema istekleri ne zaman isterniz benden  :D
email adresime mesaj atmaniz yeterli.  8)
DIACOM Computer Service (by CRM)
Job: Senior Technician
YouTube Channel: CRM
Contact me: You are not allowed to view links. Register or Login
Web site: You are not allowed to view links. Register or Login
Forum: You are not allowed to view links. Register or Login

CyberGen

Ben deneyimlerimi vs paylaşmayı çok isterim ama ben işim gereği eski analartları tamir ediyorum yani bir çoğu sizin bunu tamir edip nabıcan at çöpe gitsin diyeceğiniz anakartlar fakat bundan sonra ilginizi çeker yada çekmez yaptıklarımı vs paylaşacağım.

berkcan

kimse darılmasın diye başlık açılmış ama bunu en son açması gereken kişi açmış çok sevdiğim saydığım bir abimdir kendisi. Kendisinin üzerinde azda olsa bir emeğim vardır diye düşünüyorum ve burada bir çok üye benim bu forum kurulduğunda nasıl bilgiler verdiğimi iyi bilir fakat bir kısmıyla telefonda bire bir arıza çözmüşlüğümüz bilgi paylaşımımızda vardır elimde ne var ne yoksa paylaştığımı kendileri çok iyi bilir. Konu çok isabetli olmuş ama bunu açan kişi yanlış kişi ne yazık ki benim ona karşı onun yanlış anlayabileceği bir hatam oldu kendisi tek kalemde benim ona olan kardeşliğimi onun bana olan abiliğini sildi attı canı sağolsun.........

mrtkts

Genel tartışmaya girmek istemem ama yeni katılan arkadaşlara şöyle bir öneri vermek istiyorum. Foruma katkı sağlamak istiyorsunuz fakat acemi ve tecrübesizsiniz diyelim. Aşağıda tarif ettiğim yolu izlerseniz teknik bilgi gerektirmeden de foruma katkı sağlayabilirsiniz.

Servise tamir hatta format için laptop geldi, baktın yeni cihaz, aç abi içini, biosunu dump et. Ondan sonra foruma gir, Lenovo XXXX model bios diye aç başlık. Konu içeriğine de anakart kodu, cpu, gpu ve model bilgisi ile birlikte yaz.

İnanın bu sizin için çok basit, forumda bulunan sizden daha tecrübeli ustalar için de çok değerli bir şey olacaktır.

vegabilgisayar

başlık 3 sene önce genel olarak açılmış berkcan kişisel sorunlarınız ayrı sitem edilen konu ayrı ve gayette haklı isyan olmuş. biraz temizlik yapılması gerekiyor bence baksana forumda her geçen gün gereksiz insan sayısı çoğalıyor gibi gözüküyor.

Ucakbileti

Berkcan usta her insanın eşref ve eşşek saati vardır. İnsanız sonuçta.
İş eğer kim kime ne kadar yardım etti muhabbetine gelirse ayıp olur. isimler önemli değil bırak tr yi yabancı forumlarda bile sayfalarca tartışılıp  hiç kimsenin çözemediği benimse tesadüfen çözdüğüm bazı arızaları özelden paylaştığım ustalarım var. Kendilerini bilirler.Burda tutupta senin gibi isim vermenin alemi yok..

Ha ben senin yardımlarını inkar edecekte değilim. Ama eğer benim fikrim zikrim ya berkcan dan iyi bilgiler alıyorum ne yaparsa yapsın eyvallah deyim bilgi akışı kesilmesin olsaydı sen ne yaparsan yap sana gülücükler dağıtırdım. Dimi,, Beni hiç tanımamışsın.

Ben adam sıkıntılıysa  işi ne olursa olsun laptopunu yapmayıp başka tamirciye git diyebilen. Parayı ikinci plan tutan dostluk ve arıza çözme keyfini birinci plan da tutan bir adamım.
Kimse anasından usta doğmaz sen nasıl inceleye inceleye öğrenmişsen diğerleride öğrenir.
Kimse vazgeçilmez değildir. Adam kardeşini anasını babasını bi kalemde silebiliyor takılma böyle şeylere.

Dünyaya yalnız geldik yalnız gideriz, diğerleri vakit geçirmelik. Kalın sağlıcakla.Hatalı bişey yazmışsamda affola.
Herkeze bol helal kazançlar. Terki diyarın vakti gelmiş.
Hakkı geçende lütfen Helal etsin hakkını.
Benden yana helal olsun.

Saygılarımla..

CyberGen

Ben istemeden 2019 yılına ait bir konuyu yanıt yazarak hortlattım sanırım kötü etti beni. Kusura bakmayın konunun tarihine bakmadım ben. Hakkınızı helal edin.