Mart 28, 2024, 02:17:43 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

KAPANMA

Başlatan ozgurkara, Nisan 27, 2021, 04:48:50 ös

« önceki - sonraki »

ozgurkara

Tüm ustalarıma hayırlı ramazanlar diliyorum.Biliyorsunuz 17 günlük bir kapanma geldi ama biz teknik servis olarak  müşterimiz bizi aradığında hizmet verebilecekmiyiz bilgisi olan varmıdır teşekkürler.
You are not allowed to view links. Register or Login

mephisto16

sizede hayırlı ramazanlar

21. Elektrik, su, doğalgaz, telekomünikasyon vb. kesintiye uğramaması gereken iletim ve altyapı
sistemlerinin sürdürülmesi ve arızalarının giderilmesinde görevli olanlar ile servis hizmeti vermek
üzere görevde olduklarını belgelemek şartı ile teknik servis çalışanları

Ben bu maddeyi 155 den ve bir polis arkadaımdan teyit alarak tüm kapanmalarda işyerimi açtım...Herhangi bir sıkıntı olmadı...Ayrıca bu madde son kapanma için tekrar yayınlandı....

kop

Merhaba bu sefer farklı dükkan açamazsınız kaymakamlık veya valiliğe bağlı oldugunuz ilçe emniyetinden sorgulama yapabilirsiniz elinizdeki faaliyet belgesi ve izin kağıdı ile dükkan açmak yasak sadece servise gidebilirsiniz. Servise gittiğinizde ise gittiğiniz kişiye kesilen faturayı ibraz etme zorunluluğunuz vardır.

kaymakamlıktan valilikten ve karakoldan biraz önce sorgulamasını yaptım. Bu yönde cevap verildi dükkan açmak yasak.

mrtkts

Malzeme temini vs. konular için dükkan mecbur açılacak. Bence biri bilinçli olarak sizi şikayet etmediği sürece tek başınıza dükkanda çalışmanıza kimse karışmaz, şikayet olursa bile servis malzeme temini için açtığınızı söylersiniz. Çünkü resmi merciler genelgelerde bir şey kabak gibi belirtilmedikten sonra kendilerini riske atıp sorumluluk almak istemedikleri için net konuşmaktan kaçınıyorlar.

Geçen yaz tadilat için bizim burada(MANİSA) komiser ile görüştüm, adam dedi ki yav kardeşim git yap sen tadilatını kimse karışmaz... yazılı izin konusunda ısrar ettim beni kaymakamlığa yönlendirdi, kaymakamlık yazı işlerine gittim izin için, o da tadilat izni için belediyeye gönderdi, belediyeye gittim imar işlerine yönlendirdiler oradaki kişi biz böyle bir izin vermiyoruz anca inşaat vs. dedi. Dedim tamam iyi günler. Ondan sonra dükkana gidip 3-4 gün süren tadilat işlerini hallettim.