Mart 29, 2024, 12:55:06 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Lenovo v310 şarj sorunu

Başlatan ruhiusta, Mart 10, 2020, 07:15:02 ös

« önceki - sonraki »

smlkc

hani derler ya buyur burdan yak diye benzeri arıza geldi sony sonuçlandırıp yol ggöstermeye çalışırım

skassas

Ustam başka adaptör ile şarj etmeyi denediniz mi? Adaptörün amper değeri düşükse veya bozulmuşsa kapalıyken şarj ediyor açıkken fazla akım çekildiğinden gücü yetmiyor olabilir.

You are not allowed to view links. Register or Loginda0Lv6mb6f0 rev.f anakart kodu bu.Cihaz geldiğinde batarya bitmişti şarja takınca 15 volt geliyor yavaşça sıfıra düşüyordu yenisini aldım sorun burda başladı.Cihaz kapalıyken şarj oluyor açıkken doluyor diyor dolmuyor.sistem denedim bios update sitesinden yaptım p tipi besleme fetlerini giriş fetlerini ayrıca şarj ve beslemedeki bobinleri birde bq24780s değiştirdim yine aynı.şarj kısmında pinlerde 3 volt 1.6 volt hepsi var.Dos modunda bile şarj oluyor sanki.Neyden olabilir çözemedim.

ruhiusta

Denedim aynı ustam.Birşey merak ettim lenovo usb tip ucu başka bir aynı adaptörün kablosunu kestim iğne uca kablo yok sadece + ve - iki kablo var  ama soketde orta uç bağlı nedir bunun açılımı?

skassas

Tam emin olmamakla beraber kablonun ucundaki plastik kılıfın altında zener diyot veya direnç ile orta uca elektrik verip devreyi kandırıyorlar. Aslında bu yapı adaptör içinde de var. Olayı uç kısma taşımış oluyorlar. Amaç orta uç için harcanacak kablodan tasarruf olabilir.

You are not allowed to view links. Register or LoginDenedim aynı ustam.Birşey merak ettim lenovo usb tip ucu başka bir aynı adaptörün kablosunu kestim iğne uca kablo yok sadece + ve - iki kablo var  ama soketde orta uç bağlı nedir bunun açılımı?

ruhiusta

Bu cihaz kapalıyken sorunsuz şarz ediyor You are not allowed to view links. Register or Login doluyor yaziyor dolmuyor yokmu kimsede fikir👏

Onur Ahmet Çetin

Merhaba arkadaşlar. Konu eski ama yine de sorayım. Bugün aynı makina aynı sorunla geldi. Batarya orijinal, başka bir orijinal batarya da denedim. Şarj entegresindeki voltajlar cihaz kapalıyken de, sistem açıkken de aynı. Cihazda sıvı teması yok ama hm tarafında tiz bir ses var. Adaptörü çıkardıktan bir süre sonra ses kesiliyor. Bios da denedim. EC deneyemedim arşivde yoktu. Cihaz normal çalışıyor. Voltajlar normal, bobin omajları normal. Kapalıyken şarj oluyor, açıkken olmuyor. Siz bu soruna çözüm bulabildiniz mi acaba? Birde elinde EC bios olan bir arkadaşım paylaşabilir mi?

burakbilgisayar

Girişteki genelde pq100 pq101 mosfetleri sağlam mı?
Şarj entegresinin Vın(VCC) besleme voltajı doğru mu?
Şarj Entegresinden Acdet sinyali çıkıyor mu?
Şarj entegresinden AC-Ok sinyali çıkıyor mu? Çıkıyorsa Io ya Giriş yapıyor mu?

Cihazın şarj almamasının birçok sebebi olabilir Yukarıda söylediklerime bak bence.

shocan

Kasım 10, 2021, 12:21:55 öö #22 Son düzenlenme: Kasım 10, 2021, 12:51:30 öö shocan
batarya ile ilgili benzer sorun bende de var.
cihaz şarj ediyor, windows açılıyor.
herşey normal.
fakat adaptörü çıkarınca cihaz donup kalıyor, ekran en son halinde duruyor.
adaptörü yeniden takınca şarj oluyor ama düzelmiyor.

bios ekranında sorun yok, sadece windows ta var.
You are not allowed to view links. Register or Login
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

Sametbey67

notebook batarya kontrolü için ( lisanslı ), demo sürümünde batarya bilgilerine ulaşabiliyorsunuz.

Onur Ahmet Çetin

You are not allowed to view links. Register or LoginGirişteki genelde pq100 pq101 mosfetleri sağlam mı?
Şarj entegresinin Vın(VCC) besleme voltajı doğru mu?
Şarj Entegresinden Acdet sinyali çıkıyor mu?
Şarj entegresinden AC-Ok sinyali çıkıyor mu? Çıkıyorsa Io ya Giriş yapıyor mu?

Cihazın şarj almamasının birçok sebebi olabilir Yukarıda söylediklerime bak bence.

Hepsini kontrol ettim. Tüm voltajlar makina kapalıyken de, tetik aldıktan sonra da aynı değerlerde çıkıyor.

Onur Ahmet Çetin

You are not allowed to view links. Register or Loginbatarya ile ilgili benzer sorun bende de var.
herşey normal.

Bendeki makinada donma yok ustam. Sistem normal şekilde çalışıyor. Windows ekranında şarj oluyor diyor ama doldurmuyor bataryayı. Kapalıyken şarj ediyor. Yaptığım ölçümlerde henüz anormal bir durum göremedim. Sanırım biraz uğraştıracak beni bu arkadaş 😊

Onur Ahmet Çetin

You are not allowed to view links. Register or Loginnotebook batarya kontrolü için ( lisanslı ), demo sürümünde batarya bilgilerine ulaşabiliyorsunuz.

2 farklı orijinal batarya denedim ustam ama yine de bu programla her ikisini de bir kontrol edeyim. Teşekkür ederim.

smlkc

Onur Ahmet Çetin

DA0LV6MB6F0 REV.F
Anakart kodu ustam.

burakbilgisayar

You are not allowed to view links. Register or Loginbatarya ile ilgili benzer sorun bende de var.
herşey normal.

Ustam Daha önce benzer arızalar yaptım Cihazın Vın(Volt in Put) Adaptör takılı iken 19v adaptör çıkartıldığında direk voltaj saçmalıyordu ve cihaz donma kapanma gibi sorunlar yapıyordu. Şarj entegresinin Vın voltajını adaptörlü ve adaptörsüz ölçermisin?