Mart 28, 2024, 10:13:24 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Acer V3-772G Bios sorunu

Başlatan ay_bulut, Ağustos 07, 2018, 08:08:43 ös

« önceki - sonraki »

ay_bulut

cihaz servise geldiğinde beyaz ekranda kalıyordu. bios pilini çıkardım. düzeldi. fakat start verdikten sonra 40 sn sürüyor açılması.

sitedeki biosu denedim  , biraz erken açılıyor( 15 saniye ) fakat onda`da 30 dk  sonra kapatıyor.

HexfeT

Forumdaki dosyaya CleanME ekledim. 2MB EC bios yerine CleanME olanı yazıp deneyin. Linkteki konu altına sonucu yazarsınız. ---> You are not allowed to view links. Register or Login
e-mail: You are not allowed to view links. Register or Login

ay_bulut

You are not allowed to view links. Register or Login
Forumdaki dosyaya CleanME ekledim. 2MB EC bios yerine CleanME olanı yazıp deneyin. Linkteki konu altına sonucu yazarsınız. ---> You are not allowed to view links. Register or Login

cleanME olan biosu yükledim. düzeldi eline sağlık. yanlız küçük bi sorun oluştu. GTX 850m ekran kartı tanımadı. ünlem işareti var. farkı ec yüklediğimde düzeliyor. fakat geç açılıyor. buna nasıl bi çözüm uygulaya biliriz. erhan ustam.

HexfeT

Ağustos 07, 2018, 10:59:57 ös #3 Son düzenlenme: Ağustos 07, 2018, 11:01:51 ös HexfeT
Konudaki Main+EC yüklendiğinde ekran kartında sorun var mı? Konudaki EC yi CleanME yaptığım için soruyorum.

ay_bulut

Konudaki Main+EC yüklendiğinde ekran kartında sorun var mı? Konudaki EC yi CleanME yaptığım için soruyorum.

bir çok bios denediğim için onu hatırlayamadım. kendi. orj  EC  sini buraya yükleyim istersen.

HexfeT

Ağustos 07, 2018, 11:40:32 ös #5 Son düzenlenme: Ağustos 07, 2018, 11:45:11 ös HexfeT
Ekran kartı sorununu çıkaran Konudaki EC mi? Yoksa CleanME işlemi mi? Bunu anlamamız lazım. Sorun CleanME den sonra oluyorsa orjinal EC ile uğraşmaya gerek yok, yine aynı şey olacak.

Birde main bios başka yerden, EC başka yerden yüklenirse o da sıkıntı olabilir. Yani konudaki main+ec ya da Main+CleanME EC olarak yazın.

ay_bulut

Yarın konudaki MAİN + CleanME yi deneyip bilgi verim ustam

HexfeT

Önce Main+EC yazıp ekran kartı sorunu var mı bakın. Sorun yoksa CleanME olan EC yi yazın.

ozgurkara

Ustam bide bunu dene bakalım.

erzurumnotebook

Erhan ustanın clr yaptığı biosu yazıp, acerin sitesinden gpu ya uygun biosu windows üzerinden update edersen sorunun çözülür.

ay_bulut

Önce Main+EC yazıp ekran kartı sorunu var mı bakın. Sorun yoksa CleanME olan EC yi yazın.

sitedeki main+ec yazıdığımda geç açılıyor ve ekran kartını görmüyor. CleanME yazdığımda normal açılıyor. fakat yine ekran kartını görmüyor. yedeğini aldığım main ve EC yi tekrar yükledim. açlışı normal ve ekran kartınıda gördü. şuan için bi sorun yok Teşekkür ederim.

ay_bulut

Erhan ustanın clr yaptığı biosu yazıp, acerin sitesinden gpu ya uygun biosu windows üzerinden update edersen sorunun çözülür.

onuda denedim talat usta bios güncel olduğu için yükleme yapmıyordu. eski yedeğini tekrar yazdım düzeldi. 30 dk içinde kapanıyordu. şimdi test te koydum bekliyorum. 20 dk oldu bi sorun yok. inşallah olmaz :)

ay_bulut

Ustam bide bunu dene bakalım.

Teşekkürler bi sorun çıkarsa bunuda denerim.

cihancyber

shocan

yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.