Mart 29, 2024, 03:10:05 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Toshiba DABLIDMB8E0 REV :E BİOS DUMP

Başlatan kop, Ekim 24, 2017, 02:23:09 ös

« önceki - sonraki »

kop

Toshiba DABLIDMB8E0 REV :E BİOS DUMP
kodunu verdiğim kartın u18 ve u17 dump larına ihtiyacım var. Bu model kartın 2 versiyonu var bendeki model 216-0856040  gpu olan modeli

HexfeT

Ekim 24, 2017, 02:43:23 ös #1 Son düzenlenme: Ekim 24, 2017, 02:45:33 ös HexfeT
Kart tek bios görünüyor. Kasa kodu nedir? L50-B-23F PSKTNE gibi... Resmi site güncellemesi varsa çıkarabiliriz.
e-mail: You are not allowed to view links. Register or Login

kop

sadece anakart geldi kasa kodu maalesef yok.  :-\   gpular farklı  diğer modeli ile farklılık o

HexfeT

Peki u18 ve u17 çipleri ne? Dump alıp paylaşırsanız bakalım.

kop

bendeki dosyalar zaten bozuk ec ve main ile oynanmış  elinde bu kartın u18 main epromu gd 25b64 8 mb lik doyası ve u17 st 2408 çalıştığına emin olunmuş dosyaları arıyorum.  bir kaç yerden buldum lakin çalışıp çalışmadığına paylaşım yapılan yerdende emin değiller

HexfeT

Orjinal dump bozuk olsa da içinden model bilgisi görülebilir. U17 ST2408 büyük ihtimalle bios değil.

berkcan

Ekim 24, 2017, 04:43:02 ös #6 Son düzenlenme: Ekim 24, 2017, 04:49:08 ös berkcan
You are not allowed to view links. Register or Login

buda u17 You are not allowed to view links. Register or Login

inşallah işine yarar

Ucakbileti

Berkcan ustamızın verdiği bios tarafımca görüntü alınamayan 0,55 -60 A çeken L50-B-1NH ATİ Vga lı modelde denenmiş olup Görüntü alınarak arızamız çözülmüştür.Tesekkurler.
Not = 24c08 parca numarası olarak 4G08 olarak kodlanmış. bendeki anakartın 24c08 saglam dumpını ekte paylaşıyorum saygılar.

Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

ay_bulut

buda u17 You are not allowed to view links. Register or Login

inşallah işine yarar

Berkcan ustamızın verdiği bios tarafımca görüntü alınamayan 0,55 -60 A çeken L50-B-1NH ATİ Vga lı modelde denenmiş olup Görüntü alınarak arızamız çözülmüştür.Tesekkurler.
Not = 24c08 parca numarası olarak 4G08 olarak kodlanmış. bendeki anakartın 24c08 saglam dumpını ekte paylaşıyorum saygılar.

u17 (4G08) 1kb olan çipi  mini pro ile nasıl yazdırılıyor. bilginiz varmı ustalar.

berkcan

otomotik değil de elle seçmeyi deneyin çip kodunu

ay_bulut

otomotik değil de elle seçmeyi deneyin çip kodunu

o şekilde yaptım. içeriğini silmeden. yenisini yazmama izin veriyor.

niyaziyavas

iyi çalışmalar elimde bu anakartın aynı versiyonu fakat modeli S50-B-14H olanı var i7 216-0858020 amd verilen bios dökümlerini denedim fakat görüntü gelmiyor farklı bios olan var mı elinde ?

smlkc

Crmci

Bu anakarta denemediğim bios kalmadı usta görüntü alamadım şimdiye kadar dört tane iade oldu arıza bios olmayabiliyor uma konusundada birşey bulamadım birtek yeni vga chip denemedim bakalım seninki nasıl olacak?Bu seride bu kod kartta var bi kronik problem.