Mart 29, 2024, 08:33:24 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Hp 0.89A - 0.92A de kalıyor.

Başlatan skassas, Aralık 02, 2020, 05:31:36 ös

« önceki - sonraki »

skassas

Ustalar mrb;

6050A2493101-mb-a02 anakartlı bir hp var. Geldiğinde tetik yoktu ve bir hayli hırpalanmıştı. Bir kaç yerde yanan mosfet, kondansatör ve besleme entegrelerinden sonra tetik almayı başardım. Amma ve-lakin cihaz 0.89A - 0.92A arasında kalıyor. POST CART vga diyor. Onboard vga'ya sahip. İşlemci ve bios denedim olmadı. Birde PVAXG voltajı ne oluyor. 0,09v gösteriyor. Normal bir değer mi? Fikri olan var mı? Ne deneyeyim IO mu? IOdan yapar mı?

Şimdiden teşekkürler

CRM

PVAXG - GFX_Core voltaji (Intel HD ekran karti )
gorunu olursa 0.9-1.2V gibi degiskenlik yapar
en son cikan voltajlardan . GPU.dan once
bu sinyal icin once olcumlerini yap. kucuk pwm var ona ait. ram okunmazsa gfx_core volajida aktiv olmaz
kurcalanmis anakartlarla pek fikir soylemek zor.
DIACOM Computer Service (by CRM)
Job: Senior Technician
YouTube Channel: CRM
Contact me: You are not allowed to view links. Register or Login
Web site: You are not allowed to view links. Register or Login
Forum: You are not allowed to view links. Register or Login

skassas

Öncelikle çok teşekkür ederim ustam. 0.09 voltaj çok az gelmişti zaten bana. Bende vga olarak düşünmüştüm. Şemada işlemci vga beslemesine gidiyordu zaten. Kücük pwm'yi değiştirmiştim. Değişen bir şey olmayınca kendimden emin olamadım sormak istedim. Belki değiştirdiğim pwmde arızalı. Bozuk bir anakarttan sökmüştüm. PWM nin 2 tetikleyicisi var zaten ikisi de işlemci pwm den geliyor ve biri 5v diğeri 1.5 civarı olmak üzere voltaj var. Muhtemelen taktığımda arızalı bu durumda. Tekrar teşekkürler;

You are not allowed to view links. Register or LoginPVAXG - GFX_Core voltaji (Intel HD ekran karti )
gorunu olursa 0.9-1.2V gibi degiskenlik yapar
en son cikan voltajlardan . GPU.dan once
bu sinyal icin once olcumlerini yap. kucuk pwm var ona ait. ram okunmazsa gfx_core volajida aktiv olmaz
kurcalanmis anakartlarla pek fikir soylemek zor.