Mart 28, 2024, 04:47:25 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Asus K55vm görüntü yok sorunu

Başlatan Gimsis, Temmuz 12, 2021, 03:23:37 ös

« önceki - sonraki »

Gimsis

herkese hayırlı işler bol rızıklar inşallah servisimize K55vm rev 2.2 anakart geldi 0.95a  1a e kadar çıkıyor ama görüntü yok cpu, bıos denendi görüntü alınamadı bir türlü ekran çipinide ısı verdim durum yine aynı yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar tekrardan

Sametbey67

K55vm repair guide da test noktalarını incelediniz mi

You are not allowed to view links. Register or Login

Gimsis

bakayım ustam bilgi veririm teşekkür ederim

Gimsis

ustam yeni dönebildim yoğunluktan şimdi şöyle pl8004 gfx core bobinde işlemci takılı olmadıgında 0.90v var işlemciyi takınca bobinde voltaj yok elimdeki 3.nesil sağlam işlemcileride denedim durum yine aynı voltaj yok

smlkc

You are not allowed to view links. Register or Loginustam yeni dönebildim yoğunluktan şimdi şöyle pl8004 gfx core bobinde işlemci takılı olmadıgında 0.90v var işlemciyi takınca bobinde voltaj yok elimdeki 3.nesil sağlam işlemcileride denedim durum yine aynı voltaj yok
GFX_CORE voltajı intel hd ise 3. nesil işlemcilerde görüntü gelmesi ile beraber voltaj çıkar

Gimsis

You are not allowed to view links. Register or Loginustam yeni dönebildim yoğunluktan şimdi şöyle pl8004 gfx core bobinde işlemci takılı olmadıgında 0.90v var işlemciyi takınca bobinde voltaj yok elimdeki 3.nesil sağlam işlemcileride denedim durum yine aynı voltaj yok
GFX_CORE voltajı intel hd ise 3. nesil işlemcilerde görüntü gelmesi ile beraber voltaj çıkar

çalışan 3.nesil işlemciyle denedim durum aynı 0.85 - 0.90a arası hep görüntü yok

Gimsis

çözüm yok galiba iade vericeğiz anlaşılan

gungor1981tr

Aynı cihazla bende uğraştım zamanında 3 günüm aldı bendekınde ufak bır sıvı teması vardı ama sendekı durumun aynısı mevcuttu sırası ıle yaptuğum işlemler şunlardı denediğim makzemeler
RT8885AZQW UP1714(arızalı malzeme normalde up1714 idi 1v 1.5 bır voltaj okuman gerekıyor bobın ayagından en son gereklı olan butun voltahlar cıktıgında yıne goruntu alamadım en soon krıstal değiştim 2sinde cıhaz hazır hale geldi..