Mart 29, 2024, 06:02:54 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

GRUNDİG GNB 1567 B1 İ3

Başlatan ilyassmngn, Nisan 21, 2019, 08:51:48 ös

« önceki - sonraki »

ilyassmngn

DA0TWDMB6F0 REV :F

ARKADAŞLAR ÖNCE TETİK ALIP KESİYORDU SİTEDE OLAN BİR İKİ BİOS YAZDIM DÜZELDİ AMA ŞÖYLE BU CİHAZIN ÖNCEDEN Bİ SERVİS VGA CHİPSETİ SÖKMÜŞ BEN BOBİNLERİ KALDIRDIM DAHA ÖNCE BU MODEL ÖYLE UMA OLUYODU CİHAZ EKRANA IŞIK VERİYOR AMA GÖRÜNTÜ ATMIYOR SORUN BİOS KAYNAKLI DİYE DÜŞÜNÜYORUM
GEÇ AÇIYOR ÇÜNKÜ EKRAN IŞINIDA MESELA

VE NOT OLARAK ÜZERİNDEKİ VGA CHİP MODELİNİ BİLEN VARSA YAZABİLİRMİ

shocan

You are not allowed to view links. Register or Login
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

ilyassmngn

ustam clean da yazdım ama ekrana ışık atıyo görüntü vermiyor bios kaynaklı diye düşünüyorum ben ama ekran kartnını cihazda sökülmüş başka serviste ben bobinleri kaldırdım uma çalışsın diye bu böyle uma oluyor mu acaba chip yok  diyemi böyle yapıyo

1deliye2rapor

Üzerindeki Grafik Kartı Nvidia N13P-GLR, N13P-GSR, bu kart Uma oluyor büyük ihtimal uma bios yazarsanız sorun çözülecektir farklı bir sıkıntısı yoksa şayet.

Verdiğim biosu test edip bilgi verin ---> You are not allowed to view links. Register or Login
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

ilyassmngn

Nisan 22, 2019, 02:15:39 ös #4 Son düzenlenme: Nisan 22, 2019, 02:19:32 ös ilyassmngn
ustam denedim ama yine aynı

resimdeki gibi kalıyor

ve elimde n13p-gt-a2 var acaba onu taksam çalışır mı ?

1deliye2rapor

Nisan 22, 2019, 02:24:40 ös #5 Son düzenlenme: Nisan 22, 2019, 02:29:27 ös 1deliye2rapor
Şöyle birşey, sizden önce yapılan işlemleri bilemiyorsunuz. Daha önce denemedim bilmiyorum ama uyar büyük ihtimalle. Öncelikle Harici monitöre görüntü veriyor mu deneyin.

ilyassmngn

hariciyi denedim orayada görüntü vermiyor daha önce yapılan işlemleri biliyorum bios kurcalanmıştı ve vga chipi sökmüşler kartta başka mudahale yok  eğer chip uyarsa onu takayım  mı ustam

1deliye2rapor

Nisan 22, 2019, 02:38:02 ös #7 Son düzenlenme: Nisan 22, 2019, 02:45:52 ös 1deliye2rapor
Eklediğim bios da discrete olabilir. Siz de bakın ben de bakayım uma biosu bulabilrsem paylaşırım. %100 uyar mı bilmiyorum bosuna zamanınızı almak istemem, test eden diğer ustalarımız bilgi verir ona göre değişim yapsanız daha iyi olur.

ilyassmngn

uma bios diye baktımda bi sonuç yok webte belki ustalarımda varsa paylaşırlar yada chip uyumunu bilen ustam varsa söyler deneriz ben yine araştırmaya devam edeyim

ilyassmngn

cihaza vga chip taktım ama yine aynı ışık veriyor görüntü vermiyor ekran aydınlanıp kalıyor

ulusoy

Ynt: GRUNDİG GNB 1567 B1 İ3
Nisan 22, 2019, 10:12:43 öö #3
Üzerindeki Grafik Kartı Nvidia N13P-GLR, N13P-GSR, bu kart Uma oluyor büyük ihtimal uma bios yazarsanız sorun çözülecektir farklı bir sıkıntısı yoksa şayet.

Verdiğim biosu test edip bilgi verin ---> TWD

1deliye2rapor
USTAM ELİNE EMEĞİNE SAĞLIK TEŞEKKÜRLER ÇALIŞTI BİOS.

Dreamer_x_x

arkadaşlar bu twd kartta ekran kartının bobinlerini kaldırırsanız uma oluyor yalnız intel hd driverlerini yüklemezseniz vga ve hdmi dan görüntü alınamıyor.normal ekran kartı sağlam olan modelde de driver yüklemeden vga ve hdmi'dan görüntü atmıyor bilginize.

ay_bulut

You are not allowed to view links. Register or LoginÜzerindeki Grafik Kartı Nvidia N13P-GLR, N13P-GSR, bu kart Uma oluyor büyük ihtimal uma bios yazarsanız sorun çözülecektir farklı bir sıkıntısı yoksa şayet.

Verdiğim biosu test edip bilgi verin ---> You are not allowed to view links. Register or Login

ustam link silinmiş. rica etsem yeniden yükleye bilirmisiniz.

cihancyber

sitesinde olması lazım  gnb 1567 yazarsanız çıkar

sayfanın en altında yüklemelerde

1deliye2rapor

Test edilmemiştir, deneyip bilgi verirsiniz Kolay gelsin. ---> You are not allowed to view links. Register or Login