Mart 29, 2024, 12:23:40 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

dell 1520 la-8241 rev.1 7 bip sesi var

Başlatan ciminli, Haziran 16, 2020, 02:43:48 ös

« önceki - sonraki »

ciminli

dell 1520 la-8241 rev.1 7 bip sesi var ekran kartı değişti , bios yazıldı ama çözülemedi yardımı dokunacak usta varmdır.

smlkc

omer1254

Aynı sorundan 2 tane geldi ekran flexsi sorunlu çıktı flex değişti sorun kalmadı

ciminli

erzurumnotebook

7 beep cpunun fetlerinin açılmadığını söylüyor. bir çok nedeni olabilir. neden ekran kartı değiştiniz onu anlamadım neyse.
önce intel hd bobini veya cpu core bobinlerine bakın biri veya her ikisinde çıkması gereken 0.80-1v arası volt olmadığını göreceksin.

cpuyu çıkardıktan sonra bobinlerde kısa kontrolü kısa varsa 1v bobine vererek arızalı parçayı hemen bulacaksın. (aşırı ısınır)

kısa yoksa, lvds kablo denilmiş bana denk gelmedi ama öyle bir durum ise lvds kabloyu çıkarırsın güç kaynağından bakarsın 1 amper civarı çekiyorsa caps lock kontrol. caps lock çalışırsa hariciye görüntü verir lvds kablo değişebilirsin

ben yine de öyle bir ihtimali eliyorum ve güç kaynağında 0.30 amper civarı akım çektiğini düşüyorum bu durumda ise dediğim gibi cpu beslemesine elektirik gelmiyor. eğer cpu core ve intel hd bobinin her ikisinde de elektrik yok ise  cpu pwm 19v kontrol girişi kontrol varsa fetlerin giriş çıkış voltaj kontrol varsa fetlerin gate ayağı kontrol yok ise fetler kontrol sağlam ise, bios yazın bios sonrası %99 hm bozuk çıkacaktır.

ayrıca uma discrete olan anakartlarda gpu ünlem veya bir sorun vermiyorsa , gpu bobininde kısa veya çipte kısa yoksa, görüntü yok sorunu ile gpu değişmeyin. bu yöntem sadece discrete anakartlarda iş görür. caps lock hayat kurtarır. kolay gelsin.