Nisan 25, 2024, 05:16:14 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

LVDS TESTER cihazı kullanan varmı

Başlatan Ucakbileti, Ekim 17, 2018, 06:38:21 ös

« önceki - sonraki »

cevat

Hakan usta; cihazdaki devrenin alt ve üst resimlerini ekleyebilir misiniz?

Komponentleri daha net görelim.
Akıl büyük bir nimet, sağlık büyük bir servettir.

Ucakbileti

Ekim 20, 2018, 12:08:12 öö #16 Son düzenlenme: Ekim 20, 2018, 12:10:11 öö Ucakbileti
You are not allowed to view links. Register or Loginusta altta hiç parçamız yok.sadece üstte var altta tabiki geçişler var.El elden üstündür. hadi hayırlısı diyelim.
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

cevat

Usta biraz araştırma yaptım. Vardığım sonuç;

VGA LCD display programlanabilir kontroller... (kontrollermiş haklısın)

Ucakbileti

Cevat ustam bu çip galiba görmüssündür üniversal tv boardları satılıyo piyasada bağlayacagın lcd ye göre usbye bin dosyasını atıp usbsinden boarda takıyosun board kendini o panelin çözününürlük vs özelliklerine göre kendini ayarlıyo lcd paneli tv ye çevirmiş oluyosun. ondanda var bendede çip farklı. bu çipte ondan galiba.

çipin sağındaki epromda anladığım kadarıyla ana mcudan gelen panel bilgisini alıp convertere veriyor. işim zor ama nasip varsa denk gelir beklesin bakalım. ilgin için teşekkürederim. işin rast gele.

cevat

Sağolasın usta;

İşiniz bereketli olsun.

cevat

Ekim 20, 2018, 08:07:41 ös #20 Son düzenlenme: Ekim 20, 2018, 11:03:30 ös cevat
Hakan usta;
Bende bu cihazdan 1 tane almak istiyorum.
Nereden aldınız, aksesuarları var mı ve fiyatı nedir?
53.94 $ 'a buldum bir tane.
Öneriniz ne olur?T-60S 6th Nesil Monitör Laptop TV, LCD/LED Panel Test 60 Programları w/VGA DC LVDS Kablolar Inverter LED Kurulu 12 v 4a Adaptörü
You are not allowed to view links. Register or Login

Bir de bu var 35 $ OOTDTY Laptop TV LCD LED Test Takim Panel Test Desteği 7-84 Inç LVDS 6 Ekran Hattı

Birde ön siparişli depozito yatırılıp 46 $ bu cihaz var. You are not allowed to view links. Register or Login

Karar veremedim.

Ucakbileti

OOTDY nin sattığı eski nesil cihaz.
KLB nin sattığı 6gen bendeki cihaz.
You are not allowed to view links. Register or Login nin sattığıda eski nesil cihaz.
yani usta sen KLB nin kini alacaksın. eski nesillerde bazı çözününürlükler yok yenide var.
enim satıcı artık satmıyor ilanı kapatmış TKDMR firmasıydı. ama KLB deki ürün aksesuarlar ile bendeki birebir aynı.

cevat

Ucakbileti

Vay arkadaş çinliye cihazı benim bozduğumu bir türlü anlatamadım. demin mesaj atmışki. sana hediye yenisini yolluyorum diye ve takip no vermiş.
Buyrun burdan yakın adamın hakkına girdik öteki tarafta hiç anlaşamıcaz  :-\
Şimdide en azından 100 tl yada 15 $ ödeyim sana dicemd e nasıl anlatcaz bakalım.
Hadi hayırlısı msjlaşma başlasın  ;D ;D ;D

Computer_master

Ustam işin zorrr hadi bakalım hayırlısı  ;D ;D
~~Computer Master~~

cevat

Ekim 26, 2018, 06:41:27 ös #25 Son düzenlenme: Ekim 26, 2018, 06:46:46 ös cevat
Vay arkadaş çinliye cihazı benim bozduğumu bir türlü anlatamadım. demin mesaj atmışki. sana hediye yenisini yolluyorum diye ve takip no vermiş.
Buyrun burdan yakın adamın hakkına girdik öteki tarafta hiç anlaşamıcaz  :-\
Şimdide en azından 100 tl yada 15 $ ödeyim sana dicemd e nasıl anlatcaz bakalım.
Hadi hayırlısı msjlaşma başlasın  ;D ;D ;D

Usta tester geldikten sonra çin'li satıcıya teşekkür mesajı gönderdiğinde ödeme sayfası linki iste, vereceği o linke istediğiniz miktar ödeme yaparsınız. Satıcıda onay verirse, para satıcının hesabına aktarılır.
Acele etmeyin, önce tester 'ın gelmesini bekleyin.

Kolay gelsin.

cevat

Ekim 26, 2018, 08:11:11 ös #26 Son düzenlenme: Ekim 26, 2018, 08:13:45 ös cevat
Bazı çinli satıcıya laf anlatamıyoruz.
Bir gün 75 adet RJ45 ethernet konnektör sipariş verdim. Satıcı 100 ad. göndermiş, 25 adet fazla çıktı hediye mi gönderdin diye yazdım. Hediye olmaz dedi. Peki parasını ödeyeyim dedim. Adam anlamadı. Fazla çıktı dedim.
anlamadı. Türkçe, ingilizce, çince yazdım satıcı yine anlamadı.
25 ad. RJ 45 le birlikte bir kaç ürün yeniden sipariş verdim. Yazdım dedim ki... 25 adet RJ45 in parasını ödeyeceğim onay vereceğim konnektörleri gönderme.
Satıcı konnektörleri gönderdi, öteki siparişleri göndermedi. 8)

Anlaşmazlık açtım. Gelmeyen ürünlerin parası geri geldi. Satıcıya derdimi anlatamadım. Hala adama 75 cent borcum var.
Nasıl gönderecem hala sıkıntı...

Ucakbileti

Hoppaa cevat usta seninkide iyi serüven olmuş. Yahu adamlara türkçe yazıyorum tarans edip çinceye ceviriyorum, dogrumu diye çinceyi tekrar turkceye trans ediyorum düzeltiyorum yolluyorum yine anlamıyorlar. Bence bunlar uzaylı çinli değil  ;D :o
Yada çince farklı farklı bölgesel değişiyomu nedir.

cevat

Ekim 27, 2018, 01:17:01 öö #28 Son düzenlenme: Ekim 27, 2018, 10:38:35 ös cevat
Bazı çinli satıcıya laf anlatamıyoruz.
Bir gün 75 adet RJ45 ethernet konnektör sipariş verdim. Satıcı 100 ad. göndermiş, 25 adet fazla çıktı hediye mi gönderdin diye yazdım. Hediye olmaz dedi. Peki parasını ödeyeyim dedim. Adam anlamadı. Fazla çıktı dedim.
anlamadı. Türkçe, ingilizce, çince yazdım satıcı yine anlamadı.
25 ad. RJ 45 le birlikte bir kaç ürün yeniden sipariş verdim. Yazdım dedim ki... 25 adet RJ45 in parasını ödeyeceğim onay vereceğim konnektörleri gönderme.
Satıcı konnektörleri gönderdi, öteki siparişleri göndermedi. 8)

Anlaşmazlık açtım. Gelmeyen ürünlerin parası geri geldi. Satıcıya derdimi anlatamadım. Hala adama 75 cent borcum var.
Nasıl gönderecem hala sıkıntı...

Karadeniz fıkrası gibi   :)
Çin 'li TEMEL

Ucakbileti

An itibarıyla çinli abimizin bozduğum cihaz yerine ücretsiz yolladığı cihaz elime ulaştı. bu fıkrada böylece sonlandı.