Mart 29, 2024, 03:36:50 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Toshiba c850 uma yapma

Başlatan Ali, Temmuz 29, 2019, 06:37:31 ös

« önceki - sonraki »

burak.mvl

tam model adı nedir bir iki anakart var deneyim bende

1deliye2rapor

~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

Ucakbileti

Malesef ruya yarım kaldı. Makine win10da driver kurunca siyah ekranda kalıyor.
Win7 de driveri kurunca açılışta win logosunda donuyor. Bios tam olarak uymuyo galiba. 
Şimdilik raftaki eski yerine beklemeye kaldı. Bilginize Yapacak arkadaşlar.
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

HexfeT

Temmuz 31, 2019, 04:59:54 ös #18 Son düzenlenme: Temmuz 31, 2019, 05:14:48 ös HexfeT
Vga beslemesi için çekilen kablonun mümkün olduğunca kısa tutulmasına ve kablo çapının ince olmamasına dikkat edin. Uzun ve ince kablo grafiğin güç ihtiyacı arttığı anlarda işlemci tarafında voltaj dalgalanmasına sebep olup saçmalatır.

Konu detayını incelemediğim için bilemiyorum. İşlemci tarafında vga besleme girişindeki kapasitör yuvaları normalde boştur. Bobin yanında iki tane tantal, arka yüzde ise 6 tane seramik kapasitör yeri var ve boş. Buralara kapasitör eklenmeden direk kablo lehimlenip bırakılırsa yine saçmalar. En azından bir tantal, 2-3 seramik takılıp denenmeli.
Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.
e-mail: You are not allowed to view links. Register or Login

Ucakbileti

Temmuz 31, 2019, 06:54:55 ös #19 Son düzenlenme: Temmuz 31, 2019, 08:19:23 ös Ucakbileti
Erhan ustam dün tanttalları hatta cpu arkasında vga bslemesine bağlı olup yerinde olmayan 6 adet capasitorude ekleyip denedim durum değişmemişti.
Voltaj olayınıda aynen dün düşümden olurmu yoksa kablo parazitmi atıyo diye osi bağlı çalıştırdım gayet stabildi. Her ihtimale gfx beslemesini ikincil güç kaynagımla verdim durum yine aynı.

Her yolu denedim gibi :) Ben bios yazılımından diye düşünüyorum.

1deliye2rapor

Bende ekleme yaptim kabloyu değişip denedim , CSM modda kurulum yaptim sonuc değişmedi.
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

Ali

Alexlaptoprepair Sameh Abdel Gawad
2 hafta önce (düzenlendi)
Kaldırılacak 5
direnç (1 CPU kaldırmak için) (CPU'nun diğer tarafından)
Eklemek için 2 direnç (PCH'nin diğer tarafından) (ONE 2.37K + ONE 10K R AĞ)
Hareket etmek için 6 direnç (AMD CHIP yanında)
7 direnç (PCH yanında) taşımak için
(ÜST BIOS CHIP) hAREKET iÇİN 1 DİRENÇ
(GÜÇ ANAHTARI CONNECTOR BESIDE) hAREKET iÇİN 1COIL
(LVDS CONNECTOR BESIDE) hAREKET iÇİN 1RESISTOR
KAbLOSUNU ADD (NEDENİ INTEL sürücü sorunu YAPMAK)
UMA BIOS KULLANMAK

Ali

KAbLOSUNU ADD (NEDENİ INTEL sürücü sorunu YAPMAK)

bu nedir anlayamadım

Crmci

Ali ustam o intel chip bobinine çekilen kablo ama adam videonun başında intel driver sorunum var yazmış zaten.Genel olarak uma olayında halen eksik var demekki.

ay_bulut

kop

You are not allowed to view links. Register or LoginDELL N5010 gibi sorunlu galiba

dell 5010 uma da sorun yok.

35-40 tane ye yakın yapmışımdır. hiç birinde sorun var diye dönmedi. stabil ve gayet düzgün çalısıyor

sector77

Ustalarım kolay gelsin ben Sony Vaio mbx bi kartta UMA yaptmıştım ondada aynı böyle sıkıntım vardı ben gfx tarafına 2 mosfet 2 tantalium ve bobin ekledim cpucore bobininden mosfetlerin gate bacağına atlama yaptım ve hiç bir sıkıntı olmadı.
Computer Repair Center
CRC

Ucakbileti

denemek lazım fırsat bulunca deneyim. Bu kart kobay elimde zaten sıkıldıkça oynuyorum :)

sector77

Kolay gelsin ustalarım benimde kaldırdığım bir kart var dı onda denedim UMA biosu yazdım tetik verdiğimde 0.19a çekiyor ve 1sn sonra kapanıyor neden olabilir.
Computer Repair Center
CRC

ktmduke

Ağustos 29, 2019, 09:34:42 ös #29 Son düzenlenme: Ağustos 29, 2019, 10:28:02 ös ktmduke
2.-3. nesil discrete kartlarda bu sorun oluyor. l855 in kodunun son rakamı 701 olan versiyondan denemiştim yanılmıyorsam. intel grafiği tanıtınca logoda kalıyordu. birkaç bios denemiştim yine çözülmedi.
boş olan kısımlara tantal ve seramik kapasitörleri eklemiştim yine sorun devam etti. enteresan tarafı o kabloyu atmadan da cihaz görüntü veriyordu.

aynı problemi acer 7750G nin discrete modelinde de yaşadım. elimde çift ekran kartlı PB p7ys0 modeli vardı, sağlam karttan parça taşıdım, board id değiştim. onda da yine driver kurunca dondu cihaz. VGFX_CORE hattının orjinal beslemesini tamamlamadan çalışmaz bu seri cihazlar diye düşünüyorum. o hattın pgood çıkışı gibi bi doğrulama çıkışı vardı. o kısma 1.05 atlak yaptım sistemi kandırmak için fakat cpu beslemesi aktif olmadı bu kez. kanser olmaya gerek yok diyip diğer karta geri taşıdım parçaları.