Mart 28, 2024, 09:11:24 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Toshiba c850 uma yapma

Başlatan Ali, Temmuz 29, 2019, 06:37:31 ös

« önceki - sonraki »

Ali

Temmuz 29, 2019, 06:37:31 ös Son düzenlenme: Temmuz 29, 2019, 06:44:30 ös Ali
You are not allowed to view links. Register or Login

Yukarıdaki viedeoyu izleyip goruntu alamayanlar icin asagıdaki resimdeki direnci aynı sekil yapsınlar goruntu gelecektir..

bilal

akdenizmustafa

Ali

Bios dosyası

Ucakbileti

Geçen hafta aynı videoya göre yaptım görüntü alamamıştım. sonra vatandaşın videosunda ilk yazıda tüm çözümü vermediğinin mesajını okudum öyle kalmıştı ilk fırsatta devam edeyim. eywallah ustam. eline saglık.
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

Ucakbileti

Erinmedim denedim Ali ustam eyvallah

smlkc

intel ekran kartını tanıttıktan sonra windows açılıyormu ?

Ucakbileti

onu henüz ben denemedim yarın bakarım onada
bilgi veririrm.

1deliye2rapor

Hakan ustam senden kıskandım bende :)

~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

Ucakbileti

Atıl anakartlar canlanıyor Ali usta sayesinde. Tekrar :Teşekkürler.

1deliye2rapor

Temmuz 30, 2019, 12:31:37 ös #10 Son düzenlenme: Temmuz 30, 2019, 07:09:44 ös 1deliye2rapor
Gördüğüm hatalardan söz edeyim.
Öncelikle UEFI kurulum windows 10 ile denedim bunu belirteyim. Siz deneyecekseniz Windows 7 yahut Windows 10 CSM modda kurulum yapın.

1. Görüntü seceneklerinde işlemci grafik kartı çıkıyor , güncelleme yaptığınızda sürücüyü yüklerken normalde kapanıp acılan ekran kapanıyor açılmıyor, ledler aktif görüntü yok. Restartladığımda fotograftaki gibi kalıyor, çektiği amper 1.10 1.15 arası.

2.Bios pilini taktığımda 5-10dk arasında fazla ısınıyor.

3. Chipset ve cevresi haddinden fazla ısınıyor parmak değemeyecek kadar. Isındıktan sonra cihaz 1.00 amperde kalıp görüntü atmıyor bir süre soğuduktan sonra startlayınca görüntü geliyor.

4. Bios ayarlarını kaydedince görüntü gelmiyor.

Videodaki herşeyi eksiksiz ve kontrol ederek yaptım sadece 2.37k direnc yerine 2.90k direnc koydum, tam değerini bulup tekrar deneyeceğim.Bendeki kartın en az 5 kere grafik chipi değişmiştir kartımda da genel bir sorun olabilir. Sizler de deneyip bilgi verin ki stabil çalışıp çalışmadığını test edelim görüntü aldık bitti demeyelim. Kolay gelsin.

Ucakbileti

ec nin clean olanı yazdınmı usta.bende birazdan driveri kurup test edeceğim. sonucu yazarım

1deliye2rapor

Yazdım abi, görüntü yine gec atıyor. Dediğim gibi benim kartta problem olabilir birkaç ustamız da denese netleştirsek .

Ucakbileti

yok senin karttan değil driveri kurarken siyahta kalıyor. ama biosta ayar vs yapıp kaydedince donma yok bende normal devam. sendeki o sıkıntı başka. şimdi win7 kuruyorum bakalım napcak :)

Rüya yarıdamı kalacak aceba ??

1deliye2rapor

O iyi en azından 2 hatayı eledik. İnsallah 7 de hata vermez yahut windows 10 CSM kurup deneyeceğiz.