Nisan 19, 2024, 08:28:43 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Lenovo Thinkpad E580 RTS5455 sorunu

Başlatan guvenelkt, Ağustos 16, 2023, 08:41:56 ös

« önceki - sonraki »

guvenelkt

merhaba yanllış bağlantı sonucu type-c kontrol entekresi RTS5455 hasar görmüş +5v 25pin hat kısadevre bu yüzden malesef çalışmıyor biraz araştırma yaptım ürün var piyasada ama proğramlama yapılması gerekiyor biraz sorunlu işlem gibi duruyor NM-B421 ANAKART kodu bu chiple daha önce uğraşan oldumu ürünü alsam elimde patlarmı baya yüksek fiyatı var bilgisi olan varsa çok makbule gecer teşekkürler

ay_bulut

youtube görmüştüm arızalının yerine sıfır çıkartıp takıyor ama programı nasıl attığını göstermiyor.
programlanıyor fakat bununla ilgili hiç biryerde makale yok. hurda  karttan söküp takmanız gerekebilir.

mrtkts

You are not allowed to view links. Register or Loginyoutube görmüştüm arızalının yerine sıfır çıkartıp takıyor ama programı nasıl attığını göstermiyor.
programlanıyor fakat bununla ilgili hiç biryerde makale yok. hurda  karttan söküp takmanız gerekebilir.

Donör kart harici bir çözüm yok hocam. Yabancı forumlarda da tartışılmış ama içindeki mcu'yu programlamanın bir yolu bulunamamış.

mrtkts

Ağustos 17, 2023, 12:08:55 öö #3 Son düzenlenme: Ağustos 17, 2023, 12:14:12 öö mrtkts
Şöyle bir adaptör ve programlayıcı ile programlanabiliyormuş sanırım.

BeeProg2
+
DIL48/QFN46-1.01 ZIF-CS RTL-1

Bu iş 1000 dolar gibi bir rakama anca çözülür gibi duruyor. İleride daha sık gelmeye başlar muhtemelen bu arızalar, illa birileri programlı olarak satmaya başlar diye düşünüyorum.

Şu an için en iyi çözüm donör kart bulmak.

guvenelkt

yorumlar için teşekkürler şu anda cihaz bekliyor sadece sarj entektesi yüzünden anakart değişimi yapılması isteniyor gibi teknoloji gelişiyor ama iyice saçmaladılar anakartlardaki iletişim bağlantılarını tek sokete indirelim derlerken iyice çıkış soketleri kayboldu vga gitti hdmı geldi 2.0 gitti 3.0 usb bağlantı geldi saygılar