Mayıs 17, 2024, 06:38:14 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

MİNİ PRO 1.8 V İÇİN ADAPTÖR KULLANMAYA İHTİYAÇ VARMI?

Başlatan zed, Mart 22, 2018, 03:58:03 ös

« önceki - sonraki »

zed

Merhaba ustalar mini pro 1.8 v ile calışan epromlar için extra voltaj cevirici adaptör kullanmaya gerek varmıdır ?

Semih01

ustam bendeki mini pro çevirici olmadan yazmıyor.diğer cihaz rt809f direkt yazıyor.

mert şener

Normalde son güncellemeyi aldıktan sonra gerek olmaması lazım.6.60 versiyonunda gelmişti 1.8v ama garanti olsun şu linkten 6.70 versiyonunu indir.Yazarken veya okurken check id tikini kaldır.

You are not allowed to view links. Register or Login

berkcan

minipro artık miyadını doldurdu gibi bi şey 16 mb lik çiplerde sorun yaratıyo yavaş yazıyo sinir bozucu bi hal almaya başladı onun yerine alternatiflere bakmanız daha iyi

kop

rt809h gayet başarılı ve oldukça hızlı  youtube de videoları mevcuttur. yeni programlayıcı düşünenlere tavsiye edebilirim.

tnm5000 deneme fırsatım olmadı videolarına ve yorumlarına göre oldukça başarılı.

berkcan

rt809h son dolar kurundan sonra çok pahalı rt809f daha iyi bi çözüm gibi geliyo

kop

ben 2 sinide kullnan biri olarak yorumu şu şekilde yapayım rt809f  io yazarken özelikle itelerde üzerine kullanılan peb-1 aparatında oldukca fazla hata veriyor. ufak olması nedeniyle bazı büyük eprom soketleri maalesef elinizdeki çeviriciyle uyum sağlamıyor. direk takamıyormusunuz. 1.8 epromlarda çevirici kullanmak zorundasınız.

rt809h  da bu problemlerin hepsi giderilmiş ve daha hızlı hale getirilerek üretilmiş şimdilik . büyük olması sebebiyle istediğiniz çevirici aparatı rahatlıkla takabiliyorsunuz. bi sürü aklıma gelmeyen özelik eklenmiş baya kullanışlı.

fiyat konusuna gelince malum hepimiz bu işi yapan insanlarız almışken 3-5 daha fazla verip iyisini almak daha mantıklı

berkcan

io yazıcı olarak vertyanov kullanıyorum eprom için rt809f kulanıyorum minipro da var fazlasıyla yetiyolar şimdilik rt809h den ziyade bi yerde gördüm svod2 gayet başarılı hem io hem bıos progralama konusunda

HexfeT

TL866 1.8v biosları aparatsız yazıyor. Fakat 3v ile çalıştırıyor. Üretici değerleri aşılmış oluyor. Mecbur kalınca ben de bu şekilde yazdım, bir sıkıntı olmadı ama olmayacağının garantisi yok. Aparat 3-4 dolar bir şey, alın kenarda bulunsun.

Elinizdeki cihazı 1.8v için uygun diye almışsanız program atıldığı esnada çipin 4. ve 8. bacakları arasındaki voltajı ölçün. 1.8v görüyorsanız tamam, 3v görüyorsanız aparat edinin. Çipin desteklenmesi ile verilen voltaj ayrı konular.

Hala TL866 kullanıyorum. 8MB biosları 155sn de silip-yazıyor, 87sn de verify ediyor. Yavaş olması biraz sinir bozuyor ama sırf daha hızlı bios yazmak için başka cihaz alıp masrafa girmeyi düşünmüyorum. Mesai boyunca bios yazmıyorum sonuçta. Bu arada yeni TL866II için 69sn yazma +14.5sn verify denilmiş.

Bios yazmak için elinde hiç cihaz olmayan ya da ille de yenilemek isteyen varsa çip desteği mümkün olduğunca geniş bir ürün almalarını tavsiye ederim. Bu sayede ileride bilgisayar için değil başka işlerde de işinize yarayabilir. Hiç aklınıza gelmeyecek bir cihazın çipi için çözüm olabilir.

Anladığım kadarıyla RT809H ın bolca klonu var ve güncellemede patlayabiliyorlar. Almayı düşünenler buna da dikkat etsin. Mümkünse bir sıkntı çıktığında sağlam muhatap bulabileceğiniz bir yerden edinin.
Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.
e-mail: You are not allowed to view links. Register or Login

shocan

Yaklaşık 3 yıldır skypro kullanıyorum. Minipro ya göre oldukça hızlı. Fiyatı uygun. İkinci versiyonu çıktı. Devamlı güncelleme geliyor. Daha tanımadığı eprom kalmadı, umarım böyle gider.
You are not allowed to view links. Register or Login
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.