Mayıs 21, 2024, 03:10:26 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Monster Abra A5 V16.5 2.5dk Sonra kapanıyor

Başlatan zatamus, Aralık 23, 2023, 01:54:29 ös

« önceki - sonraki »

zatamus

Merhabalar herkese hayırlı işler arkadaşlar

Monster Abra A5 V16.5

Cihaz açıyor Windows açılırken Fan hızlı dönmeye başlayıp 2.5 dk sonra kapanıyor. Bios ekranında da aynı şekilde.

Sorunsuz çalışan Abra A5 V16.6 cihazın EC VE BIOS entegresini bu cihaza taktım sorun aynen devam etti , SRJAU da değişti bu arada yine değişen bir şey olmadı.
Bu arada aynı sorunla gelen bu 3. cihaz. Başına gelen yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok sevinirim. Hayırlı işler
You are not allowed to view links. Register or Login

Crmci

Clean bios denediniz mi?Fanlar veya soğutma çok bakımsız,tıkalı geldiyse cpu ve gpu inceleyin.

zatamus

Kendi orjinal biosunu Clean yaptım , farklı sorunsuz çalışan bir cihazın ec ve bios entegrelerini bu cihaza aktardım değişen bir şey olmadı. Cihaz çok temiz her defasında yaklaşık 2.dakikada fanlar son hız dönmeye başlıyor 2.5 dk olunca da kapatıyor kendini.

zatamus

Ekran kartı beslemesinden çıktı sorun. Onarım yapıldı cihaz stabil hale geldi.

cevat

You are not allowed to view links. Register or LoginEkran kartı beslemesinden çıktı sorun. Onarım yapıldı cihaz stabil hale geldi.

Ustam detay yazar mısın?

Besleme devresinde  2.5 dk çalışan ekran kartta; sorun çıkartan malzeme nedir?
Akıl büyük bir nimet, sağlık büyük bir servettir.

zatamus

BJDM besleme entegresi değiştirdim ustam. Türkiye de yok Aliexpress ten almıştım , aynı sorun son zamanlarda sık gelmeye başlayınca fazla sipariş ettim. Hayırlı işler kolay gelsin