Nisan 19, 2024, 10:16:42 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

LENOVO 100-15-IBD KLAVYE SORUNU

Başlatan ozgur81, Temmuz 11, 2020, 07:40:59 ös

« önceki - sonraki »

ozgur81

Selamlar, Elimizde 2 adet IDEAPAD 100-15IBD laptop var ve anakartları işlemci arızalı. Aliexpress'ten 2 adet sipariş ettim ürünler geldi. Çalışıyor herhangi bir sorunları yok. Fakat bu modelin 14-IBD olanı da varmış galiba yani Numeric Keypad olmayanı ve sanırım bu vatandaş Numeric Keypad olmayanı göndermiş. İki anakartta sağ Numeric çalıştırmıyor. Klavyedendir diye diğer klavye ile denedim aynı sorun. Anakartlar bendeki ve gelenler Üretim gününe   kadar aynı tamamiyle birebir kopyası ekran kartı çip kodlarına kadar aynı. Sadece ilk montaj yaparken DVD bağlantısı şüphelendirdi beni, bizimki flex ile anakarta bağlanıyorken gelen de ise direk sata girişi anakarttaydı. Ben bunun için bizdeki eski anakartın Biosunu ve Kbc romunu kopyalayıp yeni anakarta aktarsamda maalesef Numeric çalışmıyor. Bunu nasıl düzeltebiliriz. Anakart kodu CG410/CG510 NM-A681 REV 1.0.

erzurumnotebook

klavye soketindeki yolların birebir olduğunu tahmin ediyorum. io yazılımı ile ilgilidir.

ozgur81

Eski anakart ile yeni gelen anakartı komple üzerinde gezip farkı bularak işlemcinin alt kısmında bir direncin kaydırarak çözdük.