Mart 29, 2024, 03:06:42 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

LTN156AT27 H02 GÖRÜNTÜ SORUNU

Başlatan sbabur, Eylül 25, 2021, 02:07:40 ös

« önceki - sonraki »

sbabur

s.a ustalar
cihazımız HP pavilion g6 kasa R13 anakart
cihaz start yok sorunu ile geldi besleme arızası giderildi start verdik ama hayat yoktu calışan denenmiş ec ve  bios yazıldı sorun devam etti UMA yapıldı backlight geldi görüntü yok lvds kablosu değiştirildi voltajlar kontroledili sorunlu birsey görülmedi lakin ışık var görüntü yok en son ekran değiştirdik görüntü geldi.
anlamadığım nokta lcd bozulmuş olması lcd ye yazılım atıldı yinede görüntü yok sadece ışık yanıyor.
Ekran kartını devreye aldığımızda görüntü vermiyor makine uma yapınca görüntü veriyor gpu ya 1.1v geliyor ısınıyor
arızalı dedik uma yaptık ama ekran kartı arızalı diye ekranıda bozabilirmi

ldc dosyası
You are not allowed to view links. Register or Login
ÇIRAĞI OLMADIĞIN İŞİN USTASI OLAMAZSIN

Crmci

You are not allowed to view links. Register or Logins.a ustalar
cihazımız HP pavilion g6 kasa R13 anakart
cihaz start yok sorunu ile geldi besleme arızası giderildi start verdik ama hayat yoktu calışan denenmiş ec ve  bios yazıldı sorun devam etti UMA yapıldı backlight geldi görüntü yok lvds kablosu değiştirildi voltajlar kontroledili sorunlu birsey görülmedi lakin ışık var görüntü yok en son ekran değiştirdik görüntü geldi.
anlamadığım nokta lcd bozulmuş olması lcd ye yazılım atıldı yinede görüntü yok sadece ışık yanıyor.
Ekran kartını devreye aldığımızda görüntü vermiyor makine uma yapınca görüntü veriyor gpu ya 1.1v geliyor ısınıyor
arızalı dedik uma yaptık ama ekran kartı arızalı diye ekranıda bozabilirmi

ldc dosyası
You are not allowed to view links. Register or Login
Bir defa denk geldi dv6000 g86-770-a2 kullanılan anakart lcd ekran takıyorum görüntü geliyor hersey normal restart yap yapma farketmez o ekranın son görüntü verişi oluyordu tam olarak hatırlamıyorum 2-3 ekran bozulmuştu hatta chipset değişimi yaptım yine aynıydı kartı attım hurdaya.