Nisan 16, 2024, 01:08:38 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Radex S2 Bga Rework

Başlatan emrebil, Mayıs 12, 2019, 07:46:32 ös

« önceki - sonraki »

emrebil

Merhabalar, bir sene önce ikinci el olarak aldığım Radex S2 makinamın üst ısısı ölçtüğümde 60-70 derece daha düşük ısı veriyor. 290 derecede anca çıkarabiliyorum chipleri. Kalibre işlemi yapılması gerekiyor sanırım. Ankara'da gösterebileceğim bir yer var mıdır?

Pid Settings diye bir bölüm var. Buradan halletmeye çalıştım ama neyi denediysem olmadı :(

powerrotti

Kalibreden çok termokupl sorununa benziyor bu anlattığınız

emrebil

Muhtemelen dediğiniz gibi biraz temizleyince düzeldi gibi teşekkürler. Böyle bir test edeyim.

Crmci

Mayıs 13, 2019, 12:59:08 ös #3 Son düzenlenme: Mayıs 13, 2019, 01:01:02 ös Crmci
You are not allowed to view links. Register or Login deneyerek ayarladim bu şekilde kullanıyorum.Ama bu pid ayarı plc mantığını kullanıyor yani bir ısı belirliyoruz o değere ısıyı yavaşça kontrol ederek getiriyor.Radexler tam çin malı ben pişmanım aldığıma keşke alman vs seçseydim.Alt ısıtıcısını değiştirdim seninkine benzer bir sorun vardı.Ölçü aletlerinin çoğu ısıda ölçüyor.Extra ölç kardeş ekranla tutmuyorsa hırdavatçıdan 70-80 TL'ye var ısı ölçer dene olmadı mecburen benim gibi değişmen gerekecektir.

emrebil

Deneyeceğim teşekkürler, kullandığın profili paylaşabilirmisin.

Crmci

Kurşunsuz için zaman..40-50-15-25-20-5... ısı..165-195-185-240-10-10

emrebil

Resimdeki gibi yaptım ama sanırım benim cihazda sorun var.

Şuan alttaki şekilde kullanıyorum. Hatta bazen çıkarmıyor bile tut diyip biraz daha bekliyorum çıkarmak için.

Crmci

Kızılötesi çok yüksek ayrıca sağ yanda iki düğme var açık mı onlar? Alt ısıtıcılar kapalı ise?Senin tablo
ön ısıtmada 15 sn kısa ustam onu dikkate al bence.Bazı kartlarda ısıları 5-10 derece yükseltiyorum daha fazla değil oda nadiren.Sen haricen ölç ustam ısı algılamadamı sorun yoksa fönlerde mi mesela haricen 225 ölçtün ekrandaki ile bayağı farklıysa algılayıcı dene.

Crmci

Mayıs 13, 2019, 06:07:14 ös #8 Son düzenlenme: Mayıs 13, 2019, 06:12:56 ös Crmci
Resim nasıl ekleniyor tüm ayarları atayım.Üfleme pid tablolar vs.Alt-ust fan hızı 0 olacak altında alt üst limit 200 olacak.Şimdi baktım.

emrebil

Yardımlarınız için teşekkür ederim

ruhiusta

Yorumları ve arızayı okudum termokupl bozuk sanki ısıyı oldundan daha az algılıyor, çünkü süreyi uzatinca ısıyı arttırınca çipi söküp takabiliyorsunuz.

Sametbey67

alt ve üst nozzle ın kendi termokulpu olduğu gibi chip üzerindeki ısı kontrol etmek içinde harici bir ( kablo tipi krom + aliminyum termokuple ) olması gerekir . benim cihazda bu şekilde. kendisinde olmasa bile ısı ölçebilecek bir ölçüaleti iş görecektir.

You are not allowed to view links. Register or Login

sahin2

Merhaba. Bu bga makinesinin sistem yedeğini atabilir misiniz.

emrebil

You are not allowed to view links. Register or LoginMerhaba. Bu bga makinesinin sistem yedeğini atabilir misiniz.
Sistem yedeği nasıl alınıyor?

emrebil

Diğer konuda vermişsin. Aldım yedeği.