Mart 28, 2024, 05:52:50 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Kart temizliği için hangi maddeleri kullanıyorsunuz?

Başlatan mrtkts, Ekim 11, 2020, 05:47:30 ös

« önceki - sonraki »

mrtkts

Ekim 11, 2020, 05:47:30 ös Son düzenlenme: Ekim 11, 2020, 05:50:20 ös mrtkts
Ben selülozik tiner ve izopropil alkol kullanıyorum. İzopropil hiçbir şeye zarar vermeden flux kalıntılarını temizliyor ancak bazı kalıntılar da kalabiliyor. Tiner ise hiçbir kalıntı bırakmıyor ama kazara kart üzerindeki bilgi etiketleri ya da kimi plastik aksamlara zarar verebiliyor ve kokusu da cabası.

Bu 2 madde dışında kullandığınız bir şey var mı? Bu arada acemiyim, çok bilinen bir ürünü bilmiyor olabilirim.

cevat

Kart temizliğinde Sentetik tiner daha Kullanışlı...

Ancak kokusunu sevmiyorum.
Akıl büyük bir nimet, sağlık büyük bir servettir.

aegeanxtr

genel olarak selülozik tiner ve izopropil alkol kullanıyorum fakat kahve ve kola kalıntıları gibi şeylerde aseton kullanıyorum çok güzel temizliyor.

mrtkts

You are not allowed to view links. Register or LoginKart temizliğinde Sentetik tiner daha Kullanışlı...

Aynen sentetiğin kokusu selülozikden de kötü insanın içini bayıyor.

You are not allowed to view links. Register or Logingenel olarak selülozik tiner ve izopropil alkol kullanıyorum fakat kahve ve kola kalıntıları gibi şeylerde aseton kullanıyorum çok güzel temizliyor.

kolalı bir kart var hatta yarın bi deniyim bakalım.

aegeanxtr

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or LoginKart temizliğinde Sentetik tiner daha Kullanışlı...

Aynen sentetiğin kokusu selülozikden de kötü insanın içini bayıyor.

You are not allowed to view links. Register or Logingenel olarak selülozik tiner ve izopropil alkol kullanıyorum fakat kahve ve kola kalıntıları gibi şeylerde aseton kullanıyorum çok güzel temizliyor.

kolalı bir kart var hatta yarın bi deniyim bakalım.

Asetonu üzerine döküp biraz bekleyin yumuşatsın sonra sert bir fırçayla fırçalayın. Dikkat edin kasa aksamlarına gelmesin eritir.

1deliye2rapor

Ben bir kaç ürün kullanıyorum ;

Kola vb şekerli mesrubatların döküldüğü ve uzun süre kaldığı kartlarda kabaca temizleyici olarak ;

You are not allowed to view links. Register or Login Kullanıyorum Sonrasında ince temizlik için Hakan ustanın tavsiyesiyle aldığım You are not allowed to view links. Register or Login Kullanıyorum.

Soket değişimleri, flux kalıntıları ve günlük işlerde ise ; You are not allowed to view links. Register or Login yalnız bu ürün Türkiye'de yok Gürcistan'dan temin ediyorum.
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

mrtkts

You are not allowed to view links. Register or LoginBen bir kaç ürün kullanıyorum ;

Kola vb şekerli mesrubatların döküldüğü ve uzun süre kaldığı kartlarda kabaca temizleyici olarak ;

You are not allowed to view links. Register or Login Kullanıyorum Sonrasında ince temizlik için Hakan ustanın tavsiyesiyle aldığım You are not allowed to view links. Register or Login Kullanıyorum.

Soket değişimleri, flux kalıntıları ve günlük işlerde ise ; You are not allowed to view links. Register or Login yalnız bu ürün Türkiye'de yok Gürcistan'dan temin ediyorum.

Sanırım o tiner bu. 2 seçenek var yavaş ve hızlı.  hangisi acaba?

emekbil

selülozik tiner ve izopropil alkol ve su buharı :D kola vb. zor çıkan kalıntıları anıda çıkarıyor

1deliye2rapor

You are not allowed to view links. Register or LoginBen bir kaç ürün kullanıyorum ;

Sanırım o tiner bu. 2 seçenek var yavaş ve hızlı.  hangisi acaba?

Yavas hızlı olması mobilyacıların kullanımlarıyla alakalı bizim iş ile çok fazla alakalı olduğunu düşünmüyorum fiyatı uygun olanını almanı öneririm :)
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

ugurokka

G100 temizlik maddesi kullanın 200ml g100 800ml su ile inceltin. Bir daha temizlikte tiner veya alkol kullanmazsanız.

shocan

Yıllardır tiner kullanıyorum. Oksitlenen yerlere pilli diş fırçasını 3 saniye kullanınca birşey kalmıyor. Bu fırçaların frekansı çok yüksek.
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

mrtkts

You are not allowed to view links. Register or LoginYıllardır tiner kullanıyorum. Oksitlenen yerlere pilli diş fırçasını 3 saniye kullanınca birşey kalmıyor. Bu fırçaların frekansı çok yüksek.

Abi tiner en güzeli de artarda kullanınca dükkan boğuluyor :) bu yüzden reball işlemlerinde kullanıyorum mecburen ama kart temizliğinde alternatif olarak izopropil kullanıyorum.