Mart 29, 2024, 08:23:33 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

ACER aspire E1-522 Sıvı Teması ve sonrası olanlar

Başlatan guvenelkt, Eylül 13, 2019, 07:47:29 ös

« önceki - sonraki »

guvenelkt

merhaba acer aspire e1-522 eg50-kb cihaz elime ulaştı sıvı teması var tetik almıyor müşteri kurcalamış hissi var bende klavye alt bölüm çıkıktı incelemede  pu4501 tps51125 entekre hasarlı değişim yapıldı cihaz tetik aldı 0.04am cekiyor pu5001 1.8v voltaj bölümünden 1.2v çıkış yapıyor tek entekre (işlemci) var tüm kontroller bunun üzerinden devre analizi yaptım omajlar düşük ama kısadevre yaratacak durumda değil bios yenilendi ıo yenilendi devre sıvı teması tüm kontrolleri yapıldı extrem bir şey bulunamadı ıo üzerinden çıkan işlemci bağlantılı PM_SLP_S3# ve PM_SLP_S5# hatlarından omaj düşüklüğü yok voltaj da yok işlemci arızalı olduğunu düşünmeye başladım en son u3601 entekresinden 5V_S0 ve 3D3V_S0 voltajları çıkmıyor ana kontrol datası PM_SLP_S3# dedimki direnç yardımı ile 3.3v hattından tetikleme vereyim nasıl bir tepki alacağım 1k taktım yüksek geldi resimde görülen 100ohm direnç taktım birden makina start aldı resimlerde görüldüğü üzere tüm donanım görüntü sistem çalışmaktadır direnci çıkardım eski haline döndü şimdi bu PM_SLP_S3# hattı geri besleme mi yapıyor anlamadım fikirlerinizi alayım dedim şimdilik makina çalışıyor ne kadar gider merak ediyorum müşteriye bu bilgiyi vereceğim test edip elimde kalmaz ise

You are not allowed to view links. Register or Login-You are not allowed to view links. Register or Login-You are not allowed to view links. Register or Login-You are not allowed to view links. Register or Login

smlkc

normal start alıyor normal kapatıyorsa doğruteşhis içten yol kopmuştur sıvı teması ile sıvı alt katlara doru ierlediği yerde yol koparmıştır daha öne başıma geldi sorun olmaz ben daha önce yaptığın gibi benzeri çok yaptım