Nisan 19, 2024, 12:07:59 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Asus TAICHI21 intel anti-theft hatası

Başlatan look-man, Ekim 14, 2017, 03:10:54 ös

« önceki - sonraki »

look-man

Asus TAICHI21 makina servisimize menteşe sorunuyla geldi menteşe değişti sorun yok.
Daha önce normal şekilde açılan cihaz resimdeki uyarıyı veriyor. araştırdım intelin hırsızlık için geliştirdiği bir teknoloji böyle bir şifre konulmadı.
cihaz açılır açılmaz resimdeki ekran geliyor bios girilemiyor asus teknik servise gönderildi anakart değişimi 2.700 $ istendi.
bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa yardım ederse çok sevinirim şimdiden teşekkürler
You are not allowed to view links. Register or Login

HexfeT

İşe yarayacağına pek ihtimal vermiyorum ama bios denediniz mi?

Bir de editlenip Anti-Theft özelliği kapatılmış bios denenebilir.
e-mail: You are not allowed to view links. Register or Login

berkcan

daha öncedende dikkatimi çekmişti hep çiplere ve işlemcilere bakarken en altta hırsızlık önleyici sistem diye yazıyodu galiba bu aldığnız hata ama tahminime göre sadece bi fikir daha önce hiç başıma gelmedi ama ya işlemciyi yada hm yi değiştirerek sorununu çözebilirsin yada her ikisinide çünkü bu sistem çiplerde gömülü benim anladığım

look-man

bios denendi olmadı benim anlamadığım bu cihaza böyle bir şifre konmadı
Nasıl olduda devreye girdi onu çözersem belki çözüm üretilebilir.
Bir diğer konu nette araştırdım mcafee ile bağlantı kurulursa sıfırlama şifresi alınabiliniyormuş türkiyede ofisleri yok galiba telefonlarına ulaşamadım. mcafee destek hattını bilen vamı.?

HexfeT

Cihaz sarsıntı algılarsa çalındığına yorup kendini kilitliyor gibi şeyler duydum. Saçma sapan işler...
e-mail: You are not allowed to view links. Register or Login

ozgur81

Bilgisayarın üstünde bir düğme olabilir bastıysanız ondan olabilir. Yada biosda açılmış aktif edilmişse eğer ondan da yapabilir. Benim başıma vestel bir bilgisayarda gelmişti düğmesine açma kapama diye basmıştık :) ondan sonra bi daha düzeltememiştik bios dahil herşeyi denedik olmamıştı.

ay_bulut

Asus TAICHI21 makina servisimize menteşe sorunuyla geldi menteşe değişti sorun yok.
Daha önce normal şekilde açılan cihaz resimdeki uyarıyı veriyor. araştırdım intelin hırsızlık için geliştirdiği bir teknoloji böyle bir şifre konulmadı.
cihaz açılır açılmaz resimdeki ekran geliyor bios girilemiyor asus teknik servise gönderildi anakart değişimi 2.700 $ istendi.
bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa yardım ederse çok sevinirim şimdiden teşekkürler

ustam cihazın uygun  biosunu yazın düzelmesi lazım. daha önce asus S400CA başıma gelmişti. bios yazarak düzeltmiştim.

look-man

bios yazdım ama sorun devam etti.
tekrar farklı bir bios la deneyecem sizde işe yaradıysa tekrar denemeye değer.

ay_bulut

bios yazdım ama sorun devam etti.
tekrar farklı bir bios la deneyecem sizde işe yaradıysa tekrar denemeye değer.

benim kayıtlarda cihazın biosla çözüldüğünü notlarıma düşmüşüm. farklı bios deneyin. bios yazmadan önce pilini çıkartmayı unutmayın.

oxyGeN

kbc programlanan model ise main bıos yazmanız işe yaramayabilir.