Mart 29, 2024, 08:33:26 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

LENOVO G505 WİNDOWS KURULMUYOR

Başlatan Ayhan4124, Ekim 01, 2017, 02:23:14 öö

« önceki - sonraki »

Ayhan4124

merhaba arkadaşlar lenovo g505 amd a5000 olan leptopum linux dahil hiçbir işletim sistemi kuramıyorum 98 xp win7 win8.1 win10 pardüs vs bios ayarlarını yapıyorum bios ayarlarından diyecekseniz tüm ayarları denedim kurulum bir yerden sonra hata veriyor hata kodlarına baktıgımda usb hatası oldugunu gördüm ve projeden baktıgımda usb uçları işlemciye giriyor acaba işlemcimi arızalıdır başka birşeymidir işlemci ise işlemci gömülü degişme şansı varmıdır ana kart degişeyim desem 400 tl civar degişmeye degermi.

HexfeT

Farklı flaş bellek, farklı usb portu gibi denemeler zaten yapmışsınızdır. Varsa birde cd sürücüsünden kurulum yapmayı deneyin. Bios'unu yedekleyip farklı bios yazmayı deneyin.

İşlemcisi temin edilebilirse iyi bir BGA makinesi olan işin ehli biri değiştirebilir.
e-mail: You are not allowed to view links. Register or Login

Ayhan4124

cevabın için teşekkürler cd den denedim usb dende olmadı usb 2.0 çalışıyor fakat usb 3.0 olan portlar çalışmıyor sorunun ordan oldugunu düşünüyorum ayrıca biosu nasıl yükleye bilirim işletim sistemi yok ve bios ayarlarında yükleme yeri yok flash programlayıcı ilemi yüklemem gerekiyor

HexfeT

Bios çipi sökülüp programlayıcı ile yapılması gerekiyor.
e-mail: You are not allowed to view links. Register or Login