Mart 29, 2024, 02:59:26 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Yeni Nesil Makinalara Clean ME

Başlatan ilyassmngn, Eylül 26, 2019, 09:45:19 ös

« önceki - sonraki »

ilyassmngn

4 nesile kadar sıkıntısız intel easy clean me ile yapılıyor ama sonraki nesillerin bağzılarını hiç program görmüyor nasıl cleanlıyacağız bilen ustalarım yardım edebilir mi ?

akdenizmustafa

Bunu kullan güncel versiyon bios içindeki gömülü keyleride veriyor

You are not allowed to view links. Register or Login

ilyassmngn

bu hatayı veriyor ustam okumuyor

apex

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login

bu hatayı veriyor ustam okumuyor

Üstad; AMD donanımlar için geçerli değildir.

ay_bulut

Ekim 01, 2019, 01:28:52 öö #4 Son düzenlenme: Ekim 01, 2019, 01:32:50 öö ay_bulut
You are not allowed to view links. Register or LoginBunu kullan güncel versiyon bios içindeki gömülü keyleride veriyor

Ustam burdaki  clean me yi sizin paylaştığınız link'teki MEInject.exe programı ilemi yapıyorsunuz ?

akdenizmustafa

Ucakbileti

Mustafa ustam seni bulmuşken sorayım bende yeni nesilleri hex editle yapıyorum yapmaya çalışıyorum :) ama bazen makine start almıyor. Çünki me analiserde verdiği me versiyonuna uyan bende bazen 3 4 tane oluyo bende, biri atıyorum 1mb me diğeri 5mb birinde ext yazıyo. hangi me yi gömecegimi çözemiyorum :)
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

akdenizmustafa

makina üstündeki eski biosun me regionunu alıp atıyorum bende sorun çıkmıyor hex editör ile bu region tarafıda 200000bytelık alanda mevcut burayı eskiden kopyalayıp yeni olana atarsanız sorunsuz çalışıyor

ay_bulut

You are not allowed to view links. Register or Loginmakina üstündeki eski biosun me regionunu alıp atıyorum bende sorun çıkmıyor hex editör ile bu region tarafıda 200000bytelık alanda mevcut burayı eskiden kopyalayıp yeni olana atarsanız sorunsuz çalışıyor

(eski bios)  edit / select block / length 200000 kopyalıyorum.
(yeni bios siteden indirilen ) kopyaladığımı yapıştırıyorum.

dediğiniz şekilde yaptığımda dosya boyutu farklı çıkıyor.

akdenizmustafa

yeni biosun başından satır kopyalayıp eski biosta aratın çıkan sonuçtan üstü kopyalayıp yapıştırın

ay_bulut

farklı çıkıyor dosya boyutu neyse ihtiyaç olduğunda yine araştıracaz artık. sağol

shocan

1- eski biosun başlangıç yerini yeni biosta bulun.

2-yeni biosta yukarida kalan ne varsa silin.

3-simdi eski biosun 200000 alıp yeni olanın ilk 200000 olan kısmını seçip üstüne yapıştırın.

Böylece byte olarak aynı sonucu bulursunuz. Dikkat edilecek nokta orijinali 8mb olanın yerine sitesinde daha küçük boyutlu bir bios olmaması, en az 8mb olması lazım yeni indirdiğinizin.
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

ay_bulut

You are not allowed to view links. Register or LoginDikkat edilecek nokta orijinali 8mb olanın yerine sitesinde daha küçük boyutlu bir bios olmaması, en az 8mb olması lazım yeni indirdiğinizin.

o zaman  asus sitesinden indirdiğimiz 6 mb bios olmuyor. aynı modelin 8 mb lık dump dosyası ile oluyor. doğrumu ?

Semih01

You are not allowed to view links. Register or Login1- eski biosun başlangıç yerini yeni biosta bulun.

2-yeni biosta yukarida kalan ne varsa silin.

3-simdi eski biosun 200000 alıp yeni olanın ilk 200000 olan kısmını seçip üstüne yapıştırın.

Böylece byte olarak aynı sonucu bulursunuz. Dikkat edilecek nokta orijinali 8mb olanın yerine sitesinde daha küçük boyutlu bir bios olmaması, en az 8mb olması lazım yeni indirdiğinizin.

Ustam asus sitesinde hiç 8mb bios yok 6mb var.

akdenizmustafa

Ekim 07, 2019, 02:51:50 ös #14 Son düzenlenme: Ekim 07, 2019, 03:01:26 ös akdenizmustafa
tamam işte eski biostan 2mblık giriş kısmını alıp yeni biosa yapıştırınca clean olayıda hiç karışmadan oluyor

Edit:yeni biosun başından 800bytelık alan silinecek sonra eski biostan 200000bytelık alan seçilerek yeni biosun üst kısmında yapıştırılacak.Bu söylediğim 6mb yeni bioslar için bazı bios dosyaları 5 küsür mb onlar için yeni biosun ilk hex kodu eskisinde aratılacak bulunan yerden en üstüne kadar seçilip yeni biosun üst kısmına eklenecek.