Mayıs 19, 2024, 07:18:26 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Lenovo B560 Görüntü beyaz bios talebi

Başlatan bilalas05, Temmuz 06, 2021, 05:30:06 ös

« önceki - sonraki »

DUNC4N

Mayıs 30, 2022, 05:48:51 ös #15 Son düzenlenme: Mayıs 30, 2022, 05:57:11 ös DUNC4N
You are not allowed to view links. Register or LoginUstam deneyip haber veriyorum...

3 bios dosyasını da denedim. Maalesef yine aynı beyaz ekranda kalıyor. Muhtemelen bu cihaz çöp olacak. ilginiz için teşekkürler ustalar.
sizin arıza panel ,anakarttaki lvds hattı veya lvds kablosundan mı yapıyor acaba bu kadar biosun uymaması vs normal değil gibi pek

bilalas05

harici monitör ve farklı ekranlarda denedim, onlarda da görüntü alamadım. lvds kablo ve hattını kontrol etmedim. fakat cihaz çalışıyordu Lenovo yazısında sonra donup kalıyordu, çok zorlayınca yani açma kapama yapınca veya bios u pilini çıkartınca cihaz normal bir şekilde açılıyordu. Biosu programladığımda düzelir diye düşündüm fakat bios silindi bu hala geldi. 

orhankkaya

You are not allowed to view links. Register or Login

İşaretli kondansatörü söküp deneyebilir misiniz beyaz ekran için

bilalas05

Haziran 01, 2022, 03:37:16 ös #18 Son düzenlenme: Haziran 01, 2022, 03:40:38 ös bilalas05
ustam dediğini yaptım kısa devre yoktu fakat yine de değiştirdim yine beyaz ekranda kalıyor  :'(

bilalas05

You are not allowed to view links. Register or Login burdaki form sitesinde, 48.4jw06.021 olanı biri paylaşmış ve görüntü aldığını söylemiş, fakat benim üyeliğim dosyayı indirmeye yetmiyor. Burada hesabı olan arkadaşlar indirebilir mi acaba ?

DUNC4N

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login burdaki form sitesinde, 48.4jw06.021 olanı biri paylaşmış ve görüntü aldığını söylemiş, fakat benim üyeliğim dosyayı indirmeye yetmiyor. Burada hesabı olan arkadaşlar indirebilir mi acaba ?

bu bioslar olabilir aradığınız

bilalas05

evet buradaki bioslarıda denedim olmadı ustam  :( 

Crmci

Bunlar aynı model,hatta önceki bioslar çalışıyor yazmışsınız,biride elinizde,o da beyaz ekran vermiş,ayrıca zorlayınca açılıyor denmiş bu durumda cpu yada HM bozuk.

bilalas05

You are not allowed to view links. Register or LoginBunlar aynı model,hatta önceki bioslar çalışıyor yazmışsınız, biride elinizde,o da beyaz ekran vermiş,ayrıca zorlayınca açılıyor denmiş bu durumda cpu yada HM bozuk.

Cpu denedim ustam. HM denemedim. Evet bu cihaz önceki konularda bahsettiğim cihaz. Müşterim  ilk açılıştaki Lenovo yazısındaki donma olayından dolayı cihazdan soğuduğunu belirtti. Bizde müşteriden laptopu satın aldık.

Tekrar farklı bios yazalım "nasıl olsa forumdaki bios oluyor" diye donma yapan biosu sildik. Forumdaki (bazılarının linkleri kapanmış) ve farklı sitelerdeki bios ların hepsini yazdık beyaz ekran problemini çözemedik. 48.4jw06.021 anakart kodlu bios olması gerektiğini belirttiler. Ben HM den olacağını pek düşünmüyorum çünkü cihaz beyaz ekranda olsa sanki arka planda işlem yapıyor gibi biosa girme, ses çıkartma vb.

Crmci

Evet bir ara bu kod ile ilgili bir sorun olmuştu tam şimdi hatırlayamadım sanki Flex kablo ekran yada dediğiniz gibi biosla çözülmüştü.Bir bakayım arşive tam kod olarak varsa verelim.(daha önce iki biosu test ettim yazınca HM dedim geriye kalan).

ahmetermin

kolay gelsin aynı sorun bende de var süt beyaz

Dreamer_x_x

You are not allowed to view links. Register or Loginkolay gelsin aynı sorun bende de var süt beyaz

Yanlış hatırlamıyorsam bu cihaz ekran edid seciyordu . Ekrana bu modele uygun edid yazılıyordu diye hatırlıyorum.

ahmetermin

You are not allowed to view links. Register or Loginkolay gelsin aynı sorun bende de var süt beyaz

Yanlış hatırlamıyorsam bu cihaz ekran edid seciyordu . Ekrana bu modele uygun edid yazılıyordu diye hatırlıyorum.
eski biosu da sildim ben cözüm ?

X_menekse

denermisin 021 kodlu biostur. Testli ve sağlamdır.
------Muhtemelen elimde bir havyayla yaşlılıktan öleceğim!!!!------

ahmetermin

sorun cözüldü usta çok teşekürler

denermisin 021 kodlu biostur. Testli ve sağlamdır.