Nisan 19, 2024, 05:17:38 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

DA0ZR7MB8F0 VGA Chipset

Başlatan smlkc, Mayıs 27, 2020, 07:08:37 ös

« önceki - sonraki »

smlkc

DA0ZR7MB8F0  nvidia gpu chipset kodu nedir kart üzerinde N11P-GE1-A3 var kart daha önce müdahale görmüş elinde hurda olan varsa bakıp yazabilir mi

cevat

Usta; Nvidia-GPU şema da N11M-GE1 , N11P-GE1 olarak görünüyor.

Şema  You are not allowed to view links. Register or Login
Akıl büyük bir nimet, sağlık büyük bir servettir.

smlkc

You are not allowed to view links. Register or LoginUsta; Nvidia-GPU şema da N11M-GE1 , N11P-GE1 olarak görünüyor.

Şema  You are not allowed to view links. Register or Login

ne yaptıysam görüntü alamadım nvidia gpu da dğişti

cevat

Mayıs 27, 2020, 08:00:33 ös #3 Son düzenlenme: Mayıs 27, 2020, 08:42:33 ös cevat
Yeni takılan GPU (hurda/çıkma) sağlam mı?
Akıl büyük bir nimet, sağlık büyük bir servettir.

powerrotti

gpu kenarlarında sıralı kapasitörler var bi tane eksik olsa çalışmaz onları kontrol edin isterseniz

mustafaozdall

smlkc

You are not allowed to view links. Register or LoginYeni takılan GPU (hurda/çıkma) sağlam mı?

sıfır chip

smlkc

You are not allowed to view links. Register or Logingpu kenarlarında sıralı kapasitörler var bi tane eksik olsa çalışmaz onları kontrol edin isterseniz

baktım birdaha bakayım

smlkc

You are not allowed to view links. Register or LoginUsta cihaz 4 ram slotlumu

4 ram slotlu

smlkc

start alıyor 2.2 ampere kadar yükseliyor 1.7 amper civarına düşüyor görüntü yok. capslock numlock tuşları aktif ctrl alt del ile reset yapıyor ama görüntü yok. lvds kablodan değil lcdvdd backlight en backlight pwm voltajları yok

mustafaozdall

n11p-ge-a1 chipin adı bugün aynı şekilde chip değişimiyle çözdüm

smlkc

You are not allowed to view links. Register or Loginn11p-ge-a1 chipin adı bugün aynı şekilde chip değişimiyle çözdüm

N11P-GE1-A3 Var bu anakartta N11P-GE-A1 sipariş edip deniyorum sonucu bildiricem

smlkc

You are not allowed to view links. Register or Loginn11p-ge-a1 chipin adı bugün aynı şekilde chip değişimiyle çözdüm

usta Allah senden razı olsun Allah işini rast etirsin ayağa kalktı makina

sector77

You are not allowed to view links. Register or Loginstart alıyor 2.2 ampere kadar yükseliyor 1.7 amper civarına düşüyor görüntü yok. capslock numlock tuşları aktif ctrl alt del ile reset yapıyor ama görüntü yok. lvds kablodan değil lcdvdd backlight en backlight pwm voltajları yok
Çözüldüğünü sevindim yukarıda belirttiğiniz duruma bakılırsa cihaz görüntü olmadanda sessiz sessiz çalışmaya devam ediyor ancak görüntü yok şemaya bakılacak olursa lcdvdd_en, backlight_en ve pwm sinyal ile voltajlar direk gpu dan çıktığı görülüyor.
Computer Repair Center
CRC

smlkc

aynen cihaz çalışıyor sesli görüntüsüz bir şekilde. işin garip tarafı üstündeki gpu N11p-GE1-A3. üstünde bu gpu takılı başka anakart resimleri buldum şemada N11P-GE1 olan tüm komponentleri kontrol ettim ama hiç bir sıkıntı olmamasına rağmen görüntü yoktu.