Mart 28, 2024, 10:26:37 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

HP G6 R53 REV:E BEEP SORUNU

Başlatan sbabur, Ağustos 13, 2022, 10:55:49 ös

« önceki - sonraki »

sbabur

SA ustalarım hp g6 r53
cihaz startta 3 uzun bip sesi veriyor ve bunu 3 defa tekrarlayıp bip sesi kesiliyor ama cihaz calışmaya devam ediyor ekranda görüntü yok.
hp sitesinde ram bellek hatası olarak yorumlanmıs mevcut ramları test ettim sorunsuz başka ram taktım hem 1.5v luk hemde 1.35v luk ram taktım sorun devam ediyo
uma yapıldı (cip sokulmedi bobin ve direnç kaydırma yapıldı)
bu sorun hakkında yorumlarınız nedir
ÇIRAĞI OLMADIĞIN İŞİN USTASI OLAMAZSIN

mert şener

İşlemci denediniz mi ustam?Ram,lvds gibi bir çok yapı oraya bağlı.Onun dışında ram voltajı çıkıyor mu?

sbabur

You are not allowed to view links. Register or Login ustam cpu voltajı cıkıyor ram voltajı 1.67v olarak alıyorum lvds deneyemedim lakin vga cıkısıda yok
farklı bir bios yazdım bu biosta bip sesi vermiyor.
elimde a10 işlemci olmadığı için deneyemiyorum a6 işlemci ile aynı ayak yapısını kullanmasına rağmen start alıp kapanıyor anlık çalışıp susuyor.

mycom

You are not allowed to view links. Register or LoginSA ustalarım hp g6 r53
cihaz startta 3 uzun bip sesi veriyor ve bunu 3 defa tekrarlayıp bip sesi kesiliyor ama cihaz calışmaya devam ediyor ekranda görüntü yok.
hp sitesinde ram bellek hatası olarak yorumlanmıs mevcut ramları test ettim sorunsuz başka ram taktım hem 1.5v luk hemde 1.35v luk ram taktım sorun devam ediyo

Taktiğiniz ram 4gb ya da 2 GB mi?

Mümkünse 1 GB deneyiniz. Ayni sorunu bende yaşamıştım ama çözemedim.

1 GB takınca çalışıyordu cihaz. CPU denemiş ve sorun yine devam etmişti. Bir çok farklı 1 GB ram varsa deneyin.

sbabur

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or LoginSA ustalarım hp g6 r53

4-2-1 hepsini deedim hatta 1.35v ve 1.5v luk ramlerlede denedim sonuç aynı

Taktiğiniz ram 4gb ya da 2 GB mi?

Mümkünse 1 GB deneyiniz. Ayni sorunu bende yaşamıştım ama çözemedim.

1 GB takınca çalışıyordu cihaz. CPU denemiş ve sorun yine devam etmişti. Bir çok farklı 1 GB ram varsa deneyin.