Mart 29, 2024, 11:28:59 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Jovy Systems re-8500 bga ısı profili

Başlatan mert şener, Mart 04, 2021, 03:10:18 ös

« önceki - sonraki »

mert şener

Cümleten hayırlı işler herkese.Elimde bu model bir bga cihazı var.Kullanan ustalar var mı?Varsa ısı profilleri nedir?

dogu06

Selâm Mert, Seramik ısıtıcılı cihazlar için en iyi ayar için önce üst ve alt ısıtıcıları 100 ve 200 dereceye ayarlayıp dışarıdan derecesini ölçüm yapman olacaktır. Daha sonra profil ayarlarına tahmini ayar yerine net ısı ayarları girebilirsin. Çip sökme ısı ayarlarını 50 derece artırarak ayarla. Çip takarken 90 derece ayarlaman yeterli olur. IR8500 için kullanırken alt ısı sabit 220 ile 240 derece üst sekmeli profili de cihaza göre seçtiğim sıcaklık ayarlarına göre 220 ile 250 derece arasında ayarlıyorum.

mert şener

You are not allowed to view links. Register or LoginSelâm Mert, Seramik ısıtıcılı cihazlar için en iyi ayar için önce üst ve alt ısıtıcıları 100 ve 200 dereceye ayarlayıp dışarıdan derecesini ölçüm yapman olacaktır. Daha sonra profil ayarlarına tahmini ayar yerine net ısı ayarları girebilirsin. Çip sökme ısı ayarlarını 50 derece artırarak ayarla. Çip takarken 90 derece ayarlaman yeterli olur. IR8500 için kullanırken alt ısı sabit 220 ile 240 derece üst sekmeli profili de cihaza göre seçtiğim sıcaklık ayarlarına göre 220 ile 250 derece arasında ayarlıyorum.

Teşekkür ederim ustam.Cihazı çözmeye çalışıyorum deneyeceğim

bygamer

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or LoginSelâm Mert, Seramik ısıtıcılı cihazlar için en iyi ayar için önce üst ve alt ısıtıcıları 100 ve 200 dereceye ayarlayıp dışarıdan derecesini ölçüm yapman olacaktır. Daha sonra profil ayarlarına tahmini ayar yerine net ısı ayarları girebilirsin. Çip sökme ısı ayarlarını 50 derece artırarak ayarla. Çip takarken 90 derece ayarlaman yeterli olur. IR8500 için kullanırken alt ısı sabit 220 ile 240 derece üst sekmeli profili de cihaza göre seçtiğim sıcaklık ayarlarına göre 220 ile 250 derece arasında ayarlıyorum.

Teşekkür ederim ustam.Cihazı çözmeye çalışıyorum deneyeceğim

Mert ustam kanalında bir durgunluk var kaç senedir beni bu sektöre ateşleyen videoların oldu nerelerdesin ustammm :((
Sınıf Öğretmenliği mezunu aynı zamanda bilgisayar, cep telefonu ve diğer elektronik kart tamiri yapmaktayım. Hala öğrenmeye açım.