Mart 28, 2024, 04:59:00 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Bir kasap vakası daha...

Başlatan HexfeT, Ekim 26, 2019, 01:59:37 öö

« önceki - sonraki »

HexfeT

Ekim 26, 2019, 01:59:37 öö Son düzenlenme: Ekim 28, 2019, 07:02:54 öö HexfeT
Muhtemelen sıvı teması ile arıza yapan FX503 asus makine. Bir İstanbul firması içinden geçmiş. Umarım bu sığır aramızda değildir.

Arıza sebebi ile aşırı akım koruması devreye girip DC-in mosfetlerini kapalı tutuyor. Müdahale eden sığır uyanık ya, köprü atıyor. Onu dahi yapış şeklinden kazmalık akmış. DC-in açmıyorsa sebebini bulacaksın, riskli bir yerde arıza varken böyle köprü atarsan kartın içine edersin. Ne varsa sıradan yakmış geçmiş. Güney, Nvidia, beslemeler, lan, kart okuyucu, ses, IO... Daha devamı da çıkar. İşlemci tarafına sıçramışsa o da daha derin inceleyince çıkacak.

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.
e-mail: You are not allowed to view links. Register or Login

1deliye2rapor

Tüm müşterilerime söylüyorum ve gösteriyorum boyle fotografları. Teknik servisinizi iyi secin, bana yaptırmışsınız  yaptırmamışsınız hiç umrumda değil ama elinizin altında internet var bulunduğunuz ildeki teknik servisleri araştırdıktan sonra öyle teslim edin cihazinizi kapısında teknik servis yazan her yere girmeyin sonucu böyle oluyor 100 liraya yaptırabileceğiniz arızanız başkasının hatası yüzünden 1000 lira oluyor. Yazık günah Allah islah etsin ne diyeyim.
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

Ucakbileti

Bi şöyle usta olamadık. Kursu varsa gidelim, kitabı varsa okuyalım, Anakart nası pert edilir bilelim. Boşa arıza aramayalım bi tel atalım makine cortingen olsun beş dakkada bu kart olmaz diyebilelim sıradaki işe başlayalım. Biz geriyiz ya bazen 2 gün arıza arıyoruz... ;D
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

dundarpc

Adam yine tel atmış :) bizim burada biosu gitmiş makinanın sanki öyle yapınca çalışacakmış gibi hm kömür ekran kartı kömür tetik almayan makinayı ısıtmak nedir bu ısıtma olayına deli oluyorum Bi arıza elimizi aşıyorsa el elden üstündür bırak başkasına girsin para alcam diye adamın cihazını hiç ediyorlar bu sorunlar insanı bunaltıyor ustalar :)