Mart 29, 2024, 12:11:39 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Sorun wireless. wireless görmeme

Başlatan X_menekse, Aralık 04, 2021, 10:03:04 öö

« önceki - sonraki »

X_menekse

Arkadaşlar kolay gelsin.
2 haftadır çözemediğim bir sorun var
Seri dell 15 inspiron 3558
Şema: You are not allowed to view links. Register or Login
i3 5.nesil bga cpu anakart takır takır çalışıyor.  usbler kamera vs sorun yok
tek sorun wireless kart.
Ngff seri wireless kart kullanıyor.  herhangi bir kart takınca kartın bluetooth bolumu aygıt yöneticinde tanımlanıyor ama wireless yok. bir kaç tane kart denedim sorunu çözemedim.
soketin pinleri kontrol ettim. 3.3v voltaj var. işlemci arkasındaki boşta kalan usb D+ ve D- data pinlerinden sokete  hat bile çektim. onda bile sorun çözülmedi.
baska neresini kontrol etmek lazım?
You are not allowed to view links. Register or Login
------Muhtemelen elimde bir havyayla yaşlılıktan öleceğim!!!!------

bilinch

"WIFI_RF_EN" sinyalini kontrol ettiniz mi? Orada sorun yoksa malesef işlemciye doğru gidiyor sanki!

berkcan

wifi kart 20. pini bant yardımıyla kapat dene

X_menekse

You are not allowed to view links. Register or Login"WIFI_RF_EN" sinyalini kontrol ettiniz mi? Orada sorun yoksa malesef işlemciye doğru gidiyor sanki!
You are not allowed to view links. Register or Loginwifi kart 20. pini bant yardımıyla kapat dene
rf en sinyali var ( 3,3v) . o sinyali denemek için şaseledim ama sonuç değişmedi. 20pin iptali de işe yaramadı. 
başka çözüm önerisi olan var mı? wireless görmeme hatası çok fazla gelir oldu. çözüm üretmek lazım

linux2ex

You are not allowed to view links. Register or Login"WIFI_RF_EN" sinyalini kontrol ettiniz mi? Orada sorun yoksa malesef işlemciye doğru gidiyor sanki!
You are not allowed to view links. Register or Loginwifi kart 20. pini bant yardımıyla kapat dene
rf en sinyali var ( 3,3v) . o sinyali denemek için şaseledim ama sonuç değişmedi. 20pin iptali de işe yaramadı. 
başka çözüm önerisi olan var mı? wireless görmeme hatası çok fazla gelir oldu. çözüm üretmek lazım

illede wifi kart takıcam demiyorsanız ortalıktada usb wifi aparat olmasın düşüncesi varsa başka bir çözüm olarak laptop içine usb wifi aparat takabilirsiniz. 5v -d +d gnd bağlayıp çalıştırın

X_menekse

ben de son çözüm olarak onu yapacagım ama bu tür makine çok geliyor. sorunun kaynağını bulabilirsek onarım konusunda gelistiririz kendimizi