Mayıs 18, 2024, 02:36:16 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

2. Monitör Görüntü Sorunu

Başlatan bygamer, Ekim 10, 2023, 06:06:02 ös

« önceki - sonraki »

bygamer

Ekim 10, 2023, 06:06:02 ös Son düzenlenme: Ekim 10, 2023, 06:26:31 ös bygamer
Merhabalar ustalarım. Bilgisayarlarına baktığım bir sağlık ocağı var burada saçma bir durum var. Elektrik kesilip geldiğinde monitörler veya ekran kartları 4 doktor falan var hepsininki yanıyor görüntü kesiyor. Hastanelerde aşinasınızdır ustalarım çift monitör ile çalışıyorlar biri hasta baktıkları ekran biri de dışarıda bekleyen hastanın isim listesi olduğu monitör. Şimdi AMD r5 220 ekran kartı vardı üzerinde VGA ve HDMI ile görüntü çıkıyordu. Yine bir sorun olmuş vga dan görüntü yok sıfır vga kablosu çektik görüntü yok, DVI dönüştürücü getirttik. Görüntü parazitli şerit şerit oluyor aşağıya kayıyor. Ekran kartı değiştirdik GT 710 aldık 1050 ti vardı vatanda psu beslemez zaten oyunla işi yok. Şimdi vga dan görüntü aldım hdmı dönüştürücü iptal edip direk monitöre hdmı bağlantı yaptık. Bilgisayar kapattım açtım vga yine görüntü kesti. DVI dan görüntüyü yine  dönüştürücü ile verdim ama yine şerit şerit parazit mevcut ustalarım uzun oldu ama durum bu ben anlayamadım. VGA şu an görüntü kesti yeni açtık kutuyu yandı mı anlamadım. Ne yapmam gerek şu an sıfır karttan vga dan yine görüntü yok. Monitör tamirden gelmiş ondan olabilir mi bilmiyorum.  VGA çıkışı direk karta lehimli değil ince enine uzun kablo ile görüntü aktarılıyor.
Sınıf Öğretmenliği mezunu aynı zamanda bilgisayar, cep telefonu ve diğer elektronik kart tamiri yapmaktayım. Hala öğrenmeye açım.

residense

Ustam  arayın görüşelim 0544 2243975

bygamer

You are not allowed to view links. Register or LoginUstam  arayın görüşelim 0544 2243975

teşekkür ederim sorun çözüldü ustam.

Binada bulunan jeneratör hattında problem olduğu belirlendi. Şebeke hattına bağlandığında sorun giderildi. 2 kartın vga çıkışı yandı kablo ile bağlantı vga girişler değişse sorun çözülür muhtemelen ama hurda kart olması lazım dvı ve hdmı ile sorunsuz çalışmakta. Teşekkürler alaknız için
Sınıf Öğretmenliği mezunu aynı zamanda bilgisayar, cep telefonu ve diğer elektronik kart tamiri yapmaktayım. Hala öğrenmeye açım.