Mart 29, 2024, 08:11:11 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Erve Er-x5006 Plc yardım

Başlatan akdenizmustafa, Mayıs 23, 2019, 03:49:08 ös

« önceki - sonraki »

akdenizmustafa

Mayıs 23, 2019, 03:49:08 ös Son düzenlenme: Mayıs 24, 2019, 03:37:22 ös akdenizmustafa
Elimde bir bga makinası var ölçtüm biçtim plc kontak açmıyor yazılımı okuttum içi boş yazılım uçmuş.Birkaç arkadaşa sordum plc içindeki pil bitince yazılımı uçuyormuş benim makinede kronik çok cihaz varmış böyle bana bu cihazın plc yazılımı gerekli elinde tanıdığında olan var mı ?

Crmci

Ustam piyasada bulunacağını sanmıyorum bga tamiri ve prg ile uğraşan bir yer yok fakat çin malı birşey değil seninki Erpa degilmi garantör firma yada Alman ersa onlardan istesen birşekli vardır.Şimdi hepimizin ki plc li yani pil bitince çöp mü mesela radex var bende.Alman değil tam Çin malı muhatap da yok:)

Ucakbileti

Yani ustam pil bitince plc ana yazılımının silinmesi mantıklı değil. sonuçta yazılım rom bellektedir pil bitsede yıllar olsada rom bellek yazılımı silmez. Helede ersa gibi bir firma bunun önlemini almıştır. Pil bitmesiyle en fazla kişisel yatığınız zamanlama vs. gibi ayarlar tutuluyorsa onlar silinir bence. başka bir şey olmasın Plc nin açmaması.
Yazılımı okuttum demişsiniz hangi programla nasıl baglanıp okuttunuz?
Zira her plc için kendine özel okuma ve  programlama yazılımı var diye biliyorum.O kadar basit değil okuyup yazmak diye biliyorum.

Örneğin Mitshubishi marka bir PLC için MT Works isimli programı kullanmanız gerekirken, Siemens PLC'ler ile çalışıyorsanız TIA Portal isimli yazılıma ihtiyacınız olacaktır, diyor bir kaynakta..
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

Ucakbileti

Birde ustam ersadan baktığımda er-x5006 diye bir ürünü yok. er-x5006 olarak bir makine çıkıyo googlede ama ersa olma şansı %10 deyim ersa o şekil bir makine üretmez.
cihazınızın bir yerinde ersa yazıyormu yoksa er kodundan dolayımı siz ersa dediniz. Yoksa internetmi beni yanıltıyor. sizin için araştırıyorum sorununuzu. Siz makinenin bi resmini ve plc nin bi resmini atabilirmisiniz.

akdenizmustafa

Erve hocam ersa değil k.bakmayın. delta plc wlpsoft ile okuttum.

Ucakbileti

plc resmini atarsan belki bizdeki cihazlarla aynıysa yardımcı olmaya çalışalım.

berkcan

Mayıs 25, 2019, 12:33:49 öö #6 Son düzenlenme: Mayıs 25, 2019, 12:40:12 öö berkcan
bu erve yi zamanında notebookdepo getiriyodu satıcı olduğu için yazılım desteği verebilir bence notebook depoyu bi ara derim bide alternatif olarak You are not allowed to view links. Register or Login senin cihazın şu resimdekine benziyo mu dolaylı yoldan bi çözüm bulabiliriz

akdenizmustafa

Mayıs 25, 2019, 12:14:41 ös #7 Son düzenlenme: Mayıs 25, 2019, 12:25:54 ös akdenizmustafa
x5001e aynısı birkaç buton fazla var :)
Plcnin fotoğrafı
https://www.google.com/search?q=dvp12sc11t&rlz=1C1OKWM_trTR848TR848&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=1i83KdXgc1ZGsM%253A%252Cp05dbGjTw_BQAM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kSjruNrMBZYLwmoOmWVSXvqZSJXWQ&sa=X&ved=2ahUKEwiHjtWKhrbiAhUBLFAKHf9kCFgQ9QEwAHoECAkQBA#imgrc=1oYQMtSfnzuMEM:&vet=1

Ucakbileti

Ustam verdiğim linke git sayfayı türkçe yap ürün grubundan Programlanabilir kontrolleri seç modelini bul yazılımı indir. bi bak bakalım işine yarayacakmı.

You are not allowed to view links. Register or Login

akdenizmustafa

bu site uygulama için muhtemel bana lazım olan kontakları açıp kapatacak firmware ayrıca benim plcnin modelinde uygulama kısmı yapım aşamasında diyor sağolasın hocam x5001 geldi bugün acelem yok artık

1deliye2rapor

You are not allowed to view links. Register or Loginbu site uygulama için muhtemel bana lazım olan kontakları açıp kapatacak firmware ayrıca benim plcnin modelinde uygulama kısmı yapım aşamasında diyor sağolasın hocam x5001 geldi bugün acelem yok artık

@akdenizmustafa , aynı plc aynı arızadan müzdarip bir ustam var , birkaç yer ile görüşmüş ve ona icerisindeki pil 7-10 sene arasında bitiyor pil bittiğinde ise makine firmware i siliyor ve firmware fabrika dahil kimse vermiyor dedi. ne yaptin çozebildin mi bize de yol gösterebilir misin  ?
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

Crmci

Ekim 19, 2019, 12:15:21 ös #11 Son düzenlenme: Ekim 19, 2019, 12:17:12 ös Crmci
Tüm Bga makinalarında böyle kasıtlı bir durum var mıdır?radex vs?benimkinde dokunmatikde mcgs yazıyor.Boyle birşey varsa önlem olarak?pil nerede Foto var mi ona paralel sifir bir pil girelim mesela.

akdenizmustafa

cihazı benimle aynı olan birkaç arkadaşa sordum kimse o topa girmek istemiyor yazılım silinir diye beklemedeyim hala yatıyor makine

Crmci

Ekim 19, 2019, 12:37:15 ös #13 Son düzenlenme: Ekim 19, 2019, 12:38:51 ös Crmci
Ustam 25mayista 5001 geldi demişsin..gelenden kopyalama yapamadın mı?cihaz da 12000tl uçmuş..

akdenizmustafa

uymayabilir diye hiç kalkışmadım dediğim gibi yenisi gelince eskisinin değeri kalmadı :D zaten yaşlanmıştı seramikleri değiştirmek lazımdı komple değişti iyi oldu