Mart 28, 2024, 04:31:31 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

HP 15 ABL51 LA-C781P Bios

Başlatan T.Ser, Mart 09, 2019, 07:44:21 ös

« önceki - sonraki »

T.Ser

Anakart kodu : ABL51 LA-C781P Bios var mı arkadaş.

ilyassmngn

ilyassmngn

You are not allowed to view links. Register or Login

bu sitede buldum bi dene istersen

T.Ser

Teşekkür ederim.. Çalıştı.

ertugrulcopoglu

herkeze hayırlı işler
bıoş çalışıyor arkadaşlar

fahri01

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login

erişim isteme ile ugrasmayın bu adreste calısanı var denemıstır

sbabur

s.a ustalar
bu anakartın söyle bir sorunu var ekran kartı yüklü iken ekran 5sn de bir donuyor ama aygıt yöneticisinden kaldırınca hersey normale dönüyor
ekran kartının sürücüsünü indirdim sorun yine aynı
kasa 15-af110nt
e.k r5 mx330
uma denemesi yapmak istiyorum bilgisi olan varmı bios ile uma mümkün mü değilse fiziksel müdahalemi gerekir
şema yok boardview yok bilgi yok

netten uma modellerinin resimlerine bakarak 3 adet bobin kaldırdım görüntü atmıyor
bios denemedim uma modelin biosu olan varmı
ÇIRAĞI OLMADIĞIN İŞİN USTASI OLAMAZSIN

bilinch

You are not allowed to view links. Register or Logins.a ustalar
bu anakartın söyle bir sorunu var ekran kartı yüklü iken ekran 5sn de bir donuyor ama aygıt yöneticisinden kaldırınca hersey normale dönüyor...

a.s. aynı belirtileri olan dell bir cihazda sorun adaptörden çıkmıştı. bence ilk önce denemedi iseniz farklı bir orjinal adaptör deneyin.

sbabur

bu anakartın söyle bir sorunu var ekran kartı yüklü iken ekran 5sn de bir donuyor ama aygıt yöneticisinden kaldırınca hersey normale dönüyor...

a.s. aynı belirtileri olan dell bir cihazda sorun adaptörden çıkmıştı. bence ilk önce denemedi iseniz farklı bir orjinal adaptör deneyin.

adaptör denendi normalde ayarlı güç kaynağı kullanırım sorun hala çözülebilmis değil
ÇIRAĞI OLMADIĞIN İŞİN USTASI OLAMAZSIN

bygamer

adaptör denendi normalde ayarlı güç kaynağı kullanırım sorun hala çözülebilmis değil

merhaba ustam farklı bir konu açsan daha faydalı olurdu forum içinde konu içinde konu yararlı değil zannımca olası arıza başka ustalarımız tarafından kolayca farkedilebilsin diye :)

UMA imkanı yok demişsiniz sanırım windows otomatik sürücü kuruyor en son elime gelencihaza yazılımsal olarak yan sanayi uma yaptım :D hemen anlatıyorum...

Ekran kartı sürücü yüklenince kitleniyordu bendeki pc DDU ile güvenli modda sürücü ve kalıntılarını temizleyin daha sonra bilgisayar açıldığı zaman internet bağlantısı her ihtimale karşı kesilmiş olsun ve aygıt yöneticisinden ekran kartını devre dışı bırak seçin daha sonra driver oto güncelleştirme olmasın diye You are not allowed to view links. Register or Login programı indirip harici ekran kartının sürücüsü oto yüklenmesin diye gizleyin. En son olarak bilgisayarda arama çubuğuna "gelişmiş sistem ayarları" diye aratıp gelen pencereden üst sekmeden "donanım" tıklayıp gelen ekranda "aygıt yükleme ayarları" tıklıyorum gelen pencereden "hayır" şıkkını seçiyoruz ve yeniden başlatıyoruz bir iki defa ekran kartı hala devre dışı kalmalı ustam.

olaki tekrar yükleme oldu ve bilgisayar kitlendi ddu ile tekrar temizleyip bu programla update komple kapatıp tekrar yeniden başlatıp hatta 2 3 defa falan başlatın ihtimalleri degerlendirin süreci değerlendirin ustam

Ben bu şekilde UMA yaptım yani windows harici gpu görmedi ve anakarta müdahale etmedim. Hala sorunsuz bir şekilde dahili gpu ile çalışmakta cihaz. Zaten bir konu ile de bu yöntemi açıklamak istiyorum inşallah faydalı olur selametle.
Sınıf Öğretmenliği mezunu aynı zamanda bilgisayar, cep telefonu ve diğer elektronik kart tamiri yapmaktayım. Hala öğrenmeye açım.

egelaptop

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login

erişim isteme ile ugrasmayın bu adreste calısanı var denemıstır

test edildi çalışıyor teşekkür ederim