Mart 29, 2024, 01:28:56 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Apple ipad serisi için icloud açma

Başlatan emrebil, Haziran 29, 2020, 01:29:43 ös

« önceki - sonraki »

emrebil

Merhaba ipad serisi için You are not allowed to view links. Register or Login bir site var. Çoğunlukla bir direnç kaldırılarak board_id sinyalı iptal ediliyor. Tablet dfu moda geçiyor. Yeniden yazılım atıldığında icloud istemiyor. Unutulan icloud'lar için deneyebilirsin.

Ben ipad 3 ve 4 denedim sonuç başarılı. Yalnız bu işlemden sonra sim yuvası çalışmıyor. Sadece wifi olarak kullanabiliyorsunuz.

shocan

Tablet bakmıyorum ama böyle değişik paylaşımlar güzel oluyor.
You are not allowed to view links. Register or Login
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

ay_bulut

Elimde icloud'lu bitane ipad 2 var. Yarin musait olursam deneyip sonucu buraya yazarım. Türkçe kaynaklı detaylı anlatım hiç yok. İtunes şu sürüm olacak , ipsw versiyon şu olursa çalişmaz gibi bi açıklama göremedim. İnşallah olumlu sonuç  Alırız.

emrebil

İpad 2 için

İPad 2 3G Model A1396'da (GSM) r1205 direncini çıkarın.

iPad 2 3G A1397'de (CDMA) direnç r1205'i r1204 konumuna getirin.

iPad 2 3G, DFU moduna girecektir.

İPad 2 3G'yi PC'nize veya Mac'inize bağlayın.

Bundan sonra iPad 2 3G'yi iTunes üzerinden Wi-Fi modelinin ürün yazılımı ile geri yüklemeniz ve resmi yöntemi kullanarak etkinleştirmeniz gerekir.

Otomatik ürün yazılımı güncellemesini kapatın: Ayarlar \ iTunes Store, App Store \ Otomatik indirme \ Güncellemeler.

Gimsis

ay_bulut

You are not allowed to view links. Register or LoginElimde icloud'lu bitane ipad 2 var. Yarin musait olursam deneyip sonucu buraya yazarım. Türkçe kaynaklı detaylı anlatım hiç yok. İtunes şu sürüm olacak , ipsw versiyon şu olursa çalişmaz gibi bi açıklama göremedim. İnşallah olumlu sonuç  Alırız.

İPad 2 3G Model A1396'da  Denedim. sorunsuz çalışıyor. bilgilendirme için teşekkürler.

1deliye2rapor

You are not allowed to view links. Register or LoginBen ipad 3 ve 4 denedim sonuç başarılı. Yalnız bu işlemden sonra sim yuvası çalışmıyor. Sadece wifi olarak kullanabiliyorsunuz.

Bu işlemi gerçekleştirip ipad'i aktif ettikten sonra direncin yerini tekrar aynı yere almayi deneyen oldu mu ? Etkinleştirme ekranına mı döner merak ettim.
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

emrebil

You are not allowed to view links. Register or LoginBen ipad 3 ve 4 denedim sonuç başarılı. Yalnız bu işlemden sonra sim yuvası çalışmıyor. Sadece wifi olarak kullanabiliyorsunuz.

Bu işlemi gerçekleştirip ipad'i aktif ettikten sonra direncin yerini tekrar aynı yere almayi deneyen oldu mu ? Etkinleştirme ekranına mı döner merak ettim.

Ben denemedim hiç

ay_bulut

Temmuz 01, 2020, 10:21:56 ös #8 Son düzenlenme: Temmuz 01, 2020, 10:23:57 ös ay_bulut
You are not allowed to view links. Register or LoginBu işlemi gerçekleştirip ipad'i aktif ettikten sonra direncin yerini tekrar aynı yere almayi deneyen oldu mu ? Etkinleştirme ekranına mı döner merak ettim.

dokunmatiği takmasaydım sizin için denerdim.

oozguur72

iPad MİNİ 1 içinde geçerli olurmu denendimi?

ay_bulut

You are not allowed to view links. Register or LoginiPad MİNİ 1 içinde geçerli olurmu denendimi?

On the iPad mini 3G Model A1454 remove the resistor r1204 and make jumper on place of r1205. On the iPad mini 3G Model A1455 delete resistors gand make jumper on place of r1205.
iPad mini 3G will enter DFU mode.
Connect the iPad mini 3G to your PC or Mac.
After that you need to restore the iPad mini 3G through iTunes with firmware of Wi-Fi model and activate using the official method.
Turn off the automatic firmware update: Settings \ iTunes Store, App Store \ Automatic download \ Updat

Anladığım kadarıyla

R1204 direç kaldırın , R1205 dirençini de kaldırıp R1205'e  tel atın. Daha sonra dfu moduna alıp itunes uzerinden geri yükleme yapın.

oozguur72

Ama bu iPad mini 1 3 g modeli benimki wifi modeli olurmu ki