Mart 28, 2024, 06:19:06 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

SONY DEĞİŞİK ARIZA

Başlatan ozgur81, Nisan 12, 2021, 08:45:39 ös

« önceki - sonraki »

ozgur81

Selamlar elimizdeki cihaz anakartı DA0HK5MB6F0 REVF.Sorunu şu cihaz tetikleyince tetik butonunda ki 3 ışık yanık kalıyor 0.40 0.36 arası akım çekiyor ve ön alttaki hiçbir ışık yanmıyor sonra kapanıyor bu olduğu zaman sadece ekran kartı ısınıyor. Cihazı ikinci veya üçüncü denemede açılıyor windowsa falan giriyor bu seferde ekran kartı driverinı tanıttığımız anda cihaz direk elektrik kesip kapanıyor. Cihaza 2 adet ekran takıldı ikiside aynı hatayı yapıyor. Sorun anlatıldığı kadarıyla aslında sanki ekran kartıymış gibi geliyor ama kapandığında 0.40 ve 0.36 akım çekip kapanması enteresan. Başına gelen varmı?

mustafaozdall

Usta benim başıma 5 6 kere geldi sadece birinde ekran kartıyla çözebildim diğerlerini bi türlü çözemedim. Dediğin arızanın tıpa tıp aynısı

Dreamer_x_x

Aynı cihazda benzer sorun yaşadım.guneyin tepesine elini bastırıp dene.sorunsuz çalışırsa sorun guneyde

smlkc

Güney chip reball yap birde 3vs 5vs 1.5vs voltajlarini kontrol et osiloskopun varsa işlemci ve gpu voltajlarini kontrol et

ozgur81

You are not allowed to view links. Register or LoginAynı cihazda benzer sorun yaşadım.guneyin tepesine elini bastırıp dene.sorunsuz çalışırsa sorun guneyde

Pch çipinden bahsediyorsan onu bga da hafif salladım fakat aynı durum.

ozgur81

You are not allowed to view links. Register or LoginGüney chip reball yap birde 3vs 5vs 1.5vs voltajlarini kontrol et osiloskopun varsa işlemci ve gpu voltajlarini kontrol et

Ustam osiloskop yok maalesef. Güneyi fluxlayıp hafif salladım bga ile birşey değişmedi

ozgur81

Şuanda ekran kartı driveri tanıttım direk kapandı. Güvenli modda girdim devre dışı bıraktım sistemi normal açtık 5-6 saat YouTube da vidyo çalıştı sonra kapattım ve yine tetiklediğimde 0.40 0.36 amper çekip küt diye elektrik kesiyor ve durmadan bunu arka arkaya tetiklediğimde sürekli aynı akım da kalıyor ama 2-3 dakika bekleyip tetiklediğimde gayet normal direk açılıyor ve sorunsuz Windows'a giriyor(ekran kartı devre dışı tabiki).

ozgur81

You are not allowed to view links. Register or LoginUsta benim başıma 5 6 kere geldi sadece birinde ekran kartıyla çözebildim diğerlerini bi türlü çözemedim. Dediğin arızanın tıpa tıp aynısı

5-6 kere geldiyse o zaman kesin kronik bir sorun var bu olayda acaba başına gelip çözen var mı?

smlkc

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or LoginUsta benim başıma 5 6 kere geldi sadece birinde ekran kartıyla çözebildim diğerlerini bi türlü çözemedim. Dediğin arızanın tıpa tıp aynısı

5-6 kere geldiyse o zaman kesin kronik bir sorun var bu olayda acaba başına gelip çözen var mı?

Evet anlattığınıza göre kronik sorun kondansatör arızası osiloskop olmadığına göre önce cpu beslemesi sonra gpu beslemesi konsansatörlerini değişip deneyin.

ozgur81

Teşekkürler bir uğraşıcaz bakalım. Benim şuan ihtiyacım olan 1 adet mikroskop ve osiloskop tavsiye edebileceğiniz Türkiye'de satılan cihazlardan link atabilir misiniz?