Mayıs 17, 2024, 12:25:11 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

BİOS YAZILIMLARI HAKKINDA BİLGİLER

Başlatan farukx, Mayıs 31, 2020, 06:45:23 ös

« önceki - sonraki »

farukx

Son zamanlarda bizim ençok başımıza gelen bir konudur.Bu konuda biraz yardımcı olmak için bu konu üzerinde biraz kafa yoralım istedim.Herkese başarılar.You are not allowed to view links. Register or Login           

umarım faydalı olur.

smlkc

istediğin bişey varsa bios hk sor cevaplayalım

shocan

You are not allowed to view links. Register or Loginistediğin bişey varsa bios hk sor cevaplayalım

benim var ustam, farklı çiplerde bios edit işlemi yada bios ile ram iptali konularında ince hatlarıyla Türkçe video çok iyi olur. yabancı kaynaklardan bakıyorum, hatta bir vidyoda, kullanılan programlardan biri açık olması gekiyormuş, onu anlamadık. yapıyoruz olmuyor. Türkmen bir müşterime tercüme ettirdim. video yayınlayan kişide aynı sıkıntıyı yaşamış ama olmuyormuş. sonradan kullanılan programlardan birini işlem süresince açık bırakmak gerekiyormuş. ince ufak bir ayrıntı.
You are not allowed to view links. Register or Login
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

sbabur

s.a ustalar merak ettiğim bir sorum olacak hazır bioslarla ilgili konu acılmışken.
misal bios çipimiz bozuk olduğunu saptadık yazamıyoruz yada yazdıktan sonra doğrulamada hata veriyor diyelim ve cipimi mxic mx25L1605 olsun. ve elimizde winbondun 25q32fv var yada başka bir marka model vs. bu çipi birbirileri yerine kullanabilirmiyiz. illaki birebir aynı marka modelmi olmaz zorundadır.
ÇIRAĞI OLMADIĞIN İŞİN USTASI OLAMAZSIN

Sametbey67

bildiğim kadar bios chip te marka fark etmiyor, ancak 25L16 yerine yine 25Q16 olması gerek, kapasite olark aynı olması gerek,

CRM

bazi modellerde ayni eprom olmasi gerek.
yoksa makine calismiyor ve start almaz. karsilastim.genelde yeni nesil modellerde bu sorun olur. 8MB epromlarda
bios edir bir derin bilgiye sahip olmak gerek. assembly dili bilenler bioslari editleyebilir. cunki hepsi hex kodlar.
DIACOM Computer Service (by CRM)
Job: Senior Technician
YouTube Channel: CRM
Contact me: You are not allowed to view links. Register or Login
Web site: You are not allowed to view links. Register or Login
Forum: You are not allowed to view links. Register or Login

Dreamer_x_x

You are not allowed to view links. Register or Logins.a ustalar merak ettiğim bir sorum olacak hazır bioslarla ilgili konu acılmışken.
misal bios çipimiz bozuk olduğunu saptadık yazamıyoruz yada yazdıktan sonra doğrulamada hata veriyor diyelim ve cipimi mxic mx25L1605 olsun. ve elimizde winbondun 25q32fv var yada başka bir marka model vs. bu çipi birbirileri yerine kullanabilirmiyiz. illaki birebir aynı marka modelmi olmaz zorundadır.

Daha önce bende benzer soru sormuştum aşağıdan ulaşabilirsiniz

sbabur

Bu benim için iyi bir bilgi oldu teşekkür ederim
ÇIRAĞI OLMADIĞIN İŞİN USTASI OLAMAZSIN