Mart 28, 2024, 02:24:00 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

mb45ii4.v.01 kapanma sorunu

Başlatan emekbil, Ekim 10, 2017, 03:46:20 ös

« önceki - sonraki »

emekbil

merhaba  cihaz dos ve bios ekranında kapanma yapmıyor windows açılmadan kapatıyor vida bağlantı noktası kopma sorunu haricinde bilinen kronik bir sorunmudur? başına gelen ustalardan yardım rica ediyorum herkese iyi çalışmalar

berkcan

donanımsal bi müdaheleye girmeden önce yazılımsal olarak sorunu var mı ona bakın derim daha önce casperda başıma gelmişti modeli tam hatırlamıyorum ama 3. nesil bi chazdı cihaz yüke girdiğinde küt diye kapatıyodu daha sonrasında ekran kartı sürücüsnü sildiğimde kapatma kesildi cihazı uma yaptım hala da kullanılıyo cihaz sorununuz ekran kartı çipinden çıkabilir ama öne dediğim gibi yazılımsal olarak bi şey var mı ona bakın kolay gelsin

shocan

Güvenli modda ekran kartı sürücüsünü kaldırıp deneyin.
You are not allowed to view links. Register or Login
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

sector77

Selam ustalarım bende de bu anakarttan var tetikliyorum 3sn çalışıyor 0.40a çekip reset atıyor bios ve hm değişti kapanma tam voltajlar açıldığında oluyor sorun sizce neyden kaynaklanıyor olabilir birde uma yapmışsınız ben şemasının aynısını bulamadığım İçin yapamadım uma sı nasıl yapılıyor şimdiden çok teşekkür ederim bol kazançlar
Computer Repair Center
CRC

berkcan

ekran kartı çipini sökmem yeterli olmuştu bende ama ekran kartının bobinlerini kaldırman da yeterli olabilir

sector77

Anladım ustam teşekkür ederim. Yalnız şu arızasını nasıl çözeriz bilginiz varmı tekrar teşekkür ederim
Computer Repair Center
CRC

berkcan

Kasım 14, 2017, 01:19:14 öö #6 Son düzenlenme: Kasım 14, 2017, 02:24:24 öö berkcan
kapanırken cihazda ısınan bi yer var mı ona bak benim güç kaynağımda 0.40 veya 0.45 arası amper değerleri genelde hm arızası çıktı bu güne kadar ama sen hm değiştirdim yine aynı diyosun hm nin sonrasında aramak lazım sorunu io çip bıos gibi mesela

sector77

Cihazı iade ettim ustam yardımların İçin teşekkürler
Computer Repair Center
CRC