Mayıs 22, 2024, 02:10:20 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

hp g6-2202st klavye sorunu

Başlatan oozguur72, Haziran 06, 2018, 02:41:03 ös

« önceki - sonraki »

oozguur72

merhaba cihaz klavye takılıyken tetiklemiyor..
klavyeyi sökünce çalışıyor
cihaz çalışırken klavyeyi taktığımda klavyede çalışıyor..Bilmece gibi sorun  ;D :D
Bios yazıldı Aynı Klavye Elimde Olmadığı İçin Deneyemiyorum I/O değişmedi Başına Gelmiş Olan ustamız varmı Ona Göre Müşteriye Klavye Fiyatı Verecem Teşekkürler Şimdiden

1deliye2rapor

öncelikle farklı bir klavye deneyin elinizde farklı klavye yoksa bu ürünün klavyesini , erhan ustanın cihaziyla test edin en azından klavye sorunlu mu degil mi bakabilirsiniz. 2. secenek klavye konnektörünü kontrol edin oksit vs var mı hersey yerli yerinde sorunsuz çalışıyorsa son olarak IO kaliyor.
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

Ucakbileti

defalarca yaşamışımdır Hp dede toshibadada ve farklı modellerdede denk gelmişliğim vardır. Klavyede basılı kalan tuş var ustacım. Şimdi dicenki acldıktan sonra note pad le deniyorum basılı kalan tuş olsa orda hep aynı rakamı harfi yazar durur :)
Ama işte notepadde işlevi olmayan bir tuş basılı kalabiliyor. orneğin printscreen basılı kalsa notepadde göremezsin :)

Ben bu durumlarta vertyanovla klavye test yapıyorum ve bazan 2 tuş birden basılı çıkıyo ama notpad te hiç belli etmiyor.Kısaca sorun %90 klavyende başka yerde arama bence..Başka bişey çıkarsa bayaa süpriz.Kolay gelsin.
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

oozguur72

Suan klavyeyi yıkadım gunese koydum kuruduktan sonra basılı TUS varmı kontrol ettikten sonra takıp bilgi yazacam

Ucakbileti

You are not allowed to view links. Register or Login
Suan klavyeyi yıkadım gunese koydum kuruduktan sonra basılı TUS varmı kontrol ettikten sonra takıp bilgi yazacam

;D ;D  :o

1deliye2rapor

Yıkadım derken? her tuş filmlerinin altında iletkenliği sağlayan karbon kömürler var tusun altındaki plastikte de var basınca iletken olur o harf çalışır bunlara su değmesi halinde basmadan iletken olur ya da tamamen özelliğini yitirir. Ne kadar kurutursanız kurutun klavyeniz çalışmaz , çalışmamakla kalmaz takıp çalıştırırsanız yeni bir Klavye ile birlikte IO takmanız gerekebilir.
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

oozguur72

cihaz düzeldi klavyede numclock tarafında 0 ve delete tuşunu kaybettik diğerleri çalışıyor :) ben herzaman da yıkıyorum su ile klavyeyi yüzde 50 kurtulma olasılığı var çöpe gitmektense :)

Ucakbileti

cihaz düzeldi klavyede numclock tarafında 0 ve delete tuşunu kaybettik diğerleri çalışıyor :) ben herzaman da yıkıyorum su ile klavyeyi yüzde 50 kurtulma olasılığı var çöpe gitmektense :)

:o Şaşkınım. Hiç yıkamamıştım. Ben direk değiştiriyorum :) Hımmmm   ::)